Haberler

Web Semineri: Jeotermal enerji üretiminde maddi hasarlar, 22 Ocak 2020

Web semineri duyurusu / web sitesi ekran görüntüsü
Cannur Bozkurt 5 Oca 2020

AB tarafından finanse edilen Geo Coat araştırma projesi tarafından, kaplamaların jeotermal enerji üretiminde maddi hasarların azaltılmasına nasıl yardımcı olabileceği konusunda bir web semineri planlanmıştır.

Geo Coat araştırma projesi ve proje yöneticisi TWI, 22 Ocak 2020’de İngiltere saatiyle 15:00’da “kaplamaların jeotermal enerji üretiminde yaşanan maddi hasarların azaltılmasına yardımcı olup olmadığı hakkında” bir web semineri olacağını açıkladı.

Jeotermal kaynaklar yoluyla yenilenebilir elektrik üretimi yılda 500-700 MW oranında artmaktadır. Bununla birlikte, bu büyüme oranı, sıklıkla birlikte hareket eden korozyon, erozyon ve ölçeklendirme gibi önemli maddi hasarlarla engellenmektedir. Bu koşulları hafifletmek için, kaplamalar etkili ve ekonomik bir çözüm sağlayacak şekilde tasarlanabilir. Bununla birlikte, bir jeotermal enerji santrali içinde farklı yerlerde karşılaşılan çok çeşitli fiziksel-kimyasal koşullar ve mevcut kaplama teknolojilerinin geniş spektrumu bu görevi çözülmesi zor kılıyor.

Bu web seminerinde, jeotermal enerji üretiminde meydana gelen hasar mekanizmalarına genel bir bakış ve jeotermal hasarı azaltan kaplamalar ile ilgili geçmiş ve devam eden araştırmalar gözden geçirilecektir. Avrupa tarafından finanse edilen Geo-Coat projesine (http://www.geo-coat.eu/) odaklanılacaktır.

Web seminerine katılmanın faydaları

  • Jeotermal sistemler bilgisi
  • Jeotermal enerji üretiminde maddi hasarlar bilgisi
  • Kaplamaları hasar azaltma sistemleri olarak kullanmanın avantajlarını ve zorluklarını anlama

Kim katılmalı?

  • Jeotermal sanayi
  • Benzer zorluklarla karşılaşan diğer endüstriler (Biyokütle, Petrol ve Gaz, vb.).

Tarih ve Saat

Tarih: 22 Ocak 2020

Zaman: 15:00 – 16:00 (İngiltere saati)

Kaynak: ThinkGeoEnergy