Haberler

Web semineri – Jeotermal için yenilikçi entegre keşif yaklaşımı, 9 Aralık 2020

Web semineri duyurusu (kaynak: Seequent)
Cannur Bozkurt 7 Ara 2020

Yazılım firması Seequent tarafından düzenlenen bu web seminerine katılarak, jeotermal aramada entegre iş akışının Hollanda'da, enerji geçişinde nasıl anahtar bir rol oynadığını öğrenebilirsiniz.

Seequent, 9 Aralık 2020, 16:00-17:00’de (Türkiye saati ile) “Hollanda’dan bir vaka çalışması olan jeotermal rezervuarlar için yenilikçi entegre keşif yaklaşımı” konulu bir web semineri gerçekleştirecek.

Blue Gold Exploration Consultancy BV’den Pieter van Heiningen ve Vincent van Hoegaerden, katılımcılar ile özellikle jeotermal keşif için yenilikçi ve entegre arama iş akışlarını sunacak ve tartışacak.

Kanıtlanmış ve yerleşik keşif tekniklerinin yanı sıra benzersiz bir SeismoLog PRO tekniğini kullanır. Hollanda’daki enerji geçişi, şu anda büyük ölçüde fosil enerji kaynakları tarafından sağlanan elektriğin yanı sıra sürdürülebilir ve yenilenebilir bir ısı kaynağı gerektirmektedir. Entegre iş akışları, kanıtlanmış ve yerleşik keşif tekniklerini kullanır. Hollanda’da enerji geçişini sağlamada kilit rol oynar ve henüz keşfedilmemiş olan bölgelerde de geçerlidir.

Pieter van Heiningen (MSc) – 1997 yılında Utrecht Üniversitesi jeoloji bölümünden mezun olan Heiningen, EAGE, AAPG ve International Geothermal Association üyesi ve ETIP-DG European Technology & Innovation Platform on Deep Geothermal – Mexico Jeotermal Projeleri paydaşlar kurulu üyesidir. Daha önce Schlumberger, CGG, Fugro, Gulf ve VU ve ITC’de çalışmıştır.

Vincent van Hoegaerden (MSc) – 1986’da Utrecht Üniversitesi’nden fizik bölümünden mezun oldu. EAGE üyesidir. Derin jeotermal arama projelerinde jeolojik riski azaltmak için, küresel olarak benzersiz SeismoLog PRO teknolojisini ve yazılımını geliştirdi.

Kayıt: https://www.seequent.com/event/innovative-integrated-exploration-approach-for-geothermal-reservoirs-9-december-2020/

Kaynak: Seequent