Haberler

Web semineri – Jeotermal ısıtma ve soğutma teknolojileri; araştırma ve yenilik

RHC-ETIP - Strategic Agenda jeotermal ısıtma ve soğutma, raporu, kapak ekran görüntüsü
Cannur Bozkurt 16 Eyl 2020

EGEC ve RHC-ETIP, sizleri, 24 Eylül 2020'de Jeotermal Teknolojiler için Stratejik Araştırma ve İnovasyon Gündemi konulu bir web seminerine davet ediyor.

Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC), Yenilenebilir Isıtma ve Soğutma – Avrupa Teknoloji İnovasyon Platformu (RHC-ETIP) ile birlikte “Jeotermal Teknolojiler için Yeni Bir Stratejik Araştırma ve İnovasyon Gündemi” konulu bir web semineri gerçekleştirecek.

Jeotermal Teknolojiler için yeni yayınlanan Stratejik Araştırma ve İnovasyon Gündemi (SRIA) ile ilgili EGEC ve RHC-ETIP web semineri, 24 Eylül 2020 Perşembe 12 00 – 13:30 Türkiye saatinde (11:00 – 12:30 Brüksel saati) gerçekleşecek.

Jeotermal ısıtma ve soğutma, tamamen karbondan arındırılmış bir enerji sistemi elde etmek için çok önemli bir rol oynayan özellikleri birleştirir: bu tür uygulamalar temizdir, ekonomi ve insanlar için uygun fiyatlı enerji sağlar ve Avrupa endüstrisinin rekabet edebilirliğine izin verir.

SRIA, önceki Jeotermal Stratejik Araştırma Gündeminin (SRA) ve sonraki Jeotermal Uygulama Yol Haritasının bir güncelleme ve harmanlama metnini oluşturmaktadır.

Avrupa’daki jeotermal enerji sektörünün zorluklarına cevap vermek ve bunları gerekli finansman açısından ölçülebilir bir zaman çizelgesi ve boyuta getirmek için yeni araştırma konularını tanımlamayı amaçlamaktadır.

Bu web semineri, jeotermal ısıtma ve soğutma teknolojilerinde Araştırma ve İnovasyon için ileriye dönük bir yol belirleyecektir. Avrupa’daki jeotermal enerji sektörünün zorluklarına cevap vermek ve bunları gerekli finansman açısından ölçülebilir bir zaman çizelgesi ve boyuta getirmek için yeni araştırma konularını tanımlayacaktır.

Gündem:

  • Açılış – Javier Urchueguia, Avrupa Teknoloji Platformu jeotermal paneli Başkanı
  • “Teknolojiler” Bölümünün Sunumu – Javier Urchueguia
  • “Sistem Entegrasyonu” Bölümünün Sunumu – Philipp Blum, Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü (KIT) / Karlsruhe Üniversitesi (TH) Profesörü
  • “Teknik olmayan konular” Bölümünün Sunumu – Riccardo Pasquali, Genel Müdür ve GeoServ Çözümlerinin Sahibi
  • Tartışma ve Soru-Cevap

Web seminerine buradan kaydolabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy