Haberler

Web semineri – Jeotermal kaynak geliştirme için risk finansmanı / Parhelion – 4 Eylül 2020

Web semineri duyurusu
Cannur Bozkurt 31 Ağu 2020

Bu web seminerinde, İngiltere merkezli Parhelion'dan Julian Richardson, risk sigortası bağlamında jeotermal kaynak geliştirme için risk finansmanı hakkında bilgi ve düşüncelerini paylaşacak.

Erken aşama jeotermal proje geliştirmede için fon bulmak, geliştiriciler ve yatırımcılar için her zaman bir zorluk olmuştur. Riski kamu veya özel girişimler yoluyla yönetmek için çeşitli yaklaşım modelleri denenmektedir.

İngiltere merkezli sigorta şirketi Parhelion, önceden kararlaştırılmış bir sondaj ve test programı ile belirlenmiş sayıda kuyuyu kapsayan bir Jeotermal Kaynak Risk Sigortası geliştirmiştir. (Daha fazla ayrıntıya buradan ulaşabilirsiniz.)

Bu sigorta ürünü, ilk sondaj (arama) aşamasında rezervuar keşif riskini ortadan kaldırmak ve böylece gelişimin bu aşamasında öz sermaye yatırımcıları için daha cazip hale gelmek üzere oluşturulmuştur.

Bu web seminerinde, Parhelion Underwriting CEO’su ve bir iklim finansmanı ve sigorta uzmanı olan Julian Richardson tarafından şirketin jeotermal projelerini sigortalama çabaları hakkında daha fazla bilgi edinilecektir.

Web seminerine buradan kaydolabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy