Haberler

Web Semineri- Jeotermalde GEOENVI Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi, 27 Nisan 2020

GEOENVI Nisan 2020 LCA Web semineri duyurusu (Kaynak: GEOENVI web sayfası)
Cannur Bozkurt 24 Nis 2020

27 Nisan Pazartesi günü saat 12: 00'de (TR saati) GEOENVI projesi “Derin jeotermal projelerde Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi nasıl basitleştirilir" konulu web semineri düzenleniyor.

Çevresel kaygılar, derin jeotermal pazarın gelişimi için büyük bir engeldir. Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (LCA) potansiyel çevresel etkileri değerlendirmek için en iyi cevaptır. Ancak LCA gerçekleştirme yöntemleri büyük ölçüde değişebilir ve uzun zaman alabilir.

AB tarafından finanse edilen GEOENVI projesinin uzmanları, LCA’yı çok daha basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için yenilikçi bir metodoloji geliştiriyor. Bu yeni araç, derin jeotermal enerji projeleri ve karar vericilerin jeotermal projenin geliştirilmesinden ne gibi yararlar elde edeceğini değerlendirmelerine ve halkın kabulüne izin vermelerine yardımcı olacaktır.

Bu çığır açan LCA aracı hakkında daha fazla bilgi edinmek için 27 Nisan Pazartesi günü saat 12: 00‘de (TR saati) “GEOENVI aracıyla derin jeotermal projelerde Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi nasıl basitleştirilir?” adlı web seminerinde GEOENVI uzmanlarına katılabilirsiniz.

Daha fazla bilgiye GEOENVI web sitesinden ulaşabilir ve ücretsiz olan web seminerine kaydınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy