Haberler

Web semineri – Leapfrog Geothermal kullanarak en iyi sondaj noktanızı bulmak

Contact Energy, Leapfrog Geothermal içinde kaynak modelleri gösteriyor (kaynak: Seequent, video ekran görüntüsü)
Cannur Bozkurt 11 Oca 2021

Seequent tarafından 13 Ocak 2021'de düzenlenen bu web seminerinde, bir sonraki jeotermal kuyularınız için en iyi sondaj hedeflerini nasıl belirleyeceğinize yönelik bilgi edinebilirsiniz.

Yeni Zelanda (NZ) tabanlı yazılım evi Seequent, Leapfrog Geothermal ve Edge’in (jeoistatistik modülüne yapılan bir ek) gelişmiş özelliklerinden nasıl yararlanılacağını öğrenmek ve bir sonraki derin jeotermal kuyunuz için en iyi sondaj hedefini belirlemeye yardımcı olmak adına bir web seminerine davet ediyor.

Bu sunum, jeolojiden jeofiziğe ve kuyu verilerine kadar çeşitli alt yüzey veri kümelerini kullanarak Play Fairway Analysis yaklaşımı ile, 3B veri entegrasyonu için yeni ve modern bir iş akışı sunuyor. Sunumda, bu verileri, sondaj için en umut verici alanları vurgulayan tek bir hesaplanmış modelde nasıl birleştireceği anlatılacak.

  • Tarih: 13 Ocak 2021
  • Saat: 11:00 – 12:00 PST (+11 Türkiye saati)

Sunumu gerçekleştirecek Bastien Poux kimdir?

Bastien Poux, Seequent’in Leapfrog Jeotermal yazılımı Amerika Teknik Satış Danışmanıdır. Bastien, Jeoloji alanında yüksek lisansa sahiptir ve jeotermal enerji projeleri hakkında bir dizi hakemli teknik makale yayınlamıştır. Jeotermal kaynak arama, değerlendirme ve geliştirme, kuyu jeolojisi ve 3 boyutlu modelleme alanlarında 10 yıllık deneyime sahip bir jeologdur.

Kaynak: ThinkGeoEnergy