Haberler

Web Semineri – PLASMABIT Technology tarafından Derin Jeotermal, 9 Nisan 2021

Webinar duyurusu
Merve Uytun 2 Nis 2021

GA Drilling'den Igor Kocis ile Plasmabit sondaj teknolojisinin, derin jeotermal kaynaklardan yararlanmaya, nasıl yardımcı olabileceğine dair IGC web seminerini kaçırmayın.

Merkezi Slovakya’da bulunan ve Bristol, Abu Dabi ve Houston’da şubeleri bulunan GA Drilling’in CEO’su ve Kurucusu Igor Kocis ile “PLASAMABIT Teknolojisiyle Derin Jeotermal” konulu bilgilendirici bir Web semineri için IGC etkinliklerini kaçırmayın.

GA Drilling, 1994 yılında Geothermal Anywhere olarak kuruldu ve Ağustos 2013’te GA Drilling olarak adını değiştirdi. GA Drilling, PLASMABIT sondaj teknolojisi platformunu geliştiriyor ve ticarileştiriyor.

Jeotermal kaynaklara nasıl daha derinden erişebileceğimizi keşfetmek uzun zamandır sıcak bir konu olmuştur, basitçe söylemek gerekirse, derin jeotermal jeotermal enerjinin kullanılabilirliğini arttırır çünkü sondajlar Dünya’nın daha sıcak olduğu yere daha derine iner ve mevcut enerji miktarı kilometre başına yaklaşık 30 derece C artar. Daha önce şirket hakkında bilgi vermiştik.

Sektör tahminlerine göre, Dünya topraklarının% 70’i modern sondaj tekniklerini kullanarak jeotermal enerji sağlayabilir, ancak büyük jeotermal projelerin maliyetinin% 40 ila% 70’i işe alma, nakliye ve sondajı kullanmaya harcanmaktadır. GA Drilling tarafından geliştirilen PLASMABIT® delme platformu, daha derin derinliklerde geleneksel bir mekanik matkap ile karşılaştırıldığında değişim maliyeti, performans, çalışma ömrü ve çevresel etki avantajlarına sahiptir:

  • Sert kaya ortamındaki hızlı penetrasyon oranı, üstel yerine doğrusal sondaj maliyetlerini garanti ediyor mu? metre başına sondaj maliyetleri, büyüklük sırasına göre daha düşüktür.
  • Formasyonla temas veya dönme gerektirmez, doğası gereği mekanik aşınmaya daha az eğilimlidir, dolayısıyla aletin düzenli olarak değiştirilmesi ihtiyacını azaltır mı? maliyetli arıza süresi önemli ölçüde azaltılır.
  • Azaltılmış gürültü üretimi ve rezonans, 1000ft (300m) derinliğin ötesinde 40dB’nin altında mı? kalabalık alanlarda uygulanabilirlik açısından önemlidir.

PLASMABIT® çözümünü mühendislik, satın alma ve inşaat ortaklarıyla birlikte geleneksel bir hazır modüler sistemle birleştirerek, PLASMABIT® her yerde düşük bir maliyetle ultra derin jeotermal enerji sağlayacaktır.

 

Web seminerine kaydolmak için : https://www.igc.events/en/webinar