Haberler

Web Semineri – Temiz Enerji Geçişlerinde Kritik Minerallerin Rolü, 13 Mayıs 2022

Etkinlik duyurusu (kaynak: ASU-BİLGİ Talk Series)
Merve Uytun 25 Nis 2022

Arizona Eyalet Üniversitesi'nden Dr Datu Buyung Agusdinata ile "Temiz Enerji Geçişlerinde Kritik Minerallerin Rolü" konulu ilginç sunum için bu web seminerini kaçırmayın.

ASU – BİLGİ Talk Series, dünyayı yeniden şekillendiren karmaşık güçler yelpazesini anlamamıza katkıda bulunan dünyaca ünlü entelektüelleri ve araştırmacıları ağırlayan bir webinar serisidir. Etkinlikler, kültürler ve disiplinler arasındaki sınırları aşarak küresel olarak düzenlenmektedir.

ASU – BİLGİ Talk Series kapsamında 13 Mayıs 2022 Cuma Günü düzenlenecek ‘’Temiz Enerji Geçişlerinde Kritik Minerallerin Rolü“ konulu web seminerine, Arizona Eyalet Üniversitesi’nden Dr. Datu Buyung Agusdinata konuk olacak. Moderatörlüğünü İstanbul Bilgi Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcısı Füsun Servin Tut Haklıdır yapacak.

  • Tarih: 13 Mayıs 2022 Cuma
  • Saat: 19:00 (Turkey Time)

Dr. Datu Buyung Agusdinata, Kuzey Illinois Üniversitesi’ne öğretim üyesi olarak katılmadan önce Purdue Üniversitesi’nde yardımcı araştırma bilimcisiydi. Başlıca araştırma alanları arasında sürdürülebilir enerji ve ulaşım sistemleri, yeşil tedarik zinciri, nanotıp gelişimi ve etkilerinin sistem analizi ve kuraklığa uyum politikaları yer almaktadır.

Argonne Ulusal Laboratuvarı’nda misafir öğretim üyesi araştırmacısı olarak, güneş enerjisinin elektrik piyasasına daha iyi entegrasyonunu desteklemek için güneşten elektrik üretiminin iyileştirilmiş tahmininin katma değerlerini araştırdı. Son zamanlarda, birleşik gıda, enerji ve su (FEW) üretim-tüketim sistemlerinin daha iyi anlaşılmasına ve yönetimine dayalı iklim değişikliğini azaltma stratejilerini belirlemek için NSF tarafından finanse edilen bir çalıştayda yardımcı olarak görev yapmaktadır.

Bu web seminerine önceden kayıt olmak için lütfen buraya tıklayın.

Kaynak: İstanbul Bilgi University