Haberler

Web semineri – Yunanistan’da Jeotermal Enerji; genel bakış ve görünüm

IGC Etkinlikleri web semineri duyurusu
Cannur Bozkurt 13 Eki 2020

IGC etkinlikleri tarafından düzenlenen web semineri, PPC Yenilenebilir Enerji'den Spyridonos Evaggelos ile Yunanistan'daki jeotermal enerji gelişiminin mevcut durumu ve geleceği hakkında bilgi paylaşacak.

Enerchange ve ThinkGeoEnergy işbirliğiyle düzenlenen seri içerisinde, bu haftaki IGC etkinlikleri web seminerinde, PPC Yenilenebilir Enerji’den Spyridonos Evaggelos, “Yunanistan’da Jeotermal Enerji – mevcut durum, zorluklar ve perspektifler” üzerine bir sunum gerçekleştirecek.

  • Tarih: 16 Ekim 2020 Cuma
  • Saat: 15: 00-15: 30 (Türkiye saati)

PPC Renewables SA (PPCR), Yunanistan’ın en büyük enerji üretim şirketi olan Public Power Corporation SA’nın % 100 iştiraki olan bir yan kuruluştur. 2006 yılında PPCR, enerji üretimi alanındaki tüm teknolojik inovasyonu, bilgi birikimi ve uzmanlığı dahil olmak üzere, Yenilenebilir Enerji Kaynağı (YEK) ile ilgili tüm faaliyetleri (rüzgar, küçük hidroelektrik, güneş ve jeotermal) PPC’den devraldı. Şirketin toplam kurulu gücü 153 MW olan 20 Rüzgar Santrali, 17 Küçük Hidroelektrik Santrali ve 28 Fotovoltaik Santrali bulunmaktadır.

Şirket, şu anda yeni ve yeniden güçlendirici rüzgar projelerinin yanı sıra jeotermal, biyokütle ve hibrit enerji santralleri boru hattı ile iddialı bir genişleme planı gerçekleştiren YEK ile ilgili tüm projelerde yer almaktadır.

PPCR’dan Spyridonos Evaggelos’un Yunanistan’daki jeotermal durumu paylaşacağı web seminerine buradan kaydolabilirsiniz.

Enerchange YouTube kanalında serinin önceki web seminerleri kayıtlarına göz atabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy