Haberler

Webinar – Halk ve politika için jeo-enerji iletişimi, 17 Şubat 2021

Etkinlik duyurusu
Cannur Bozkurt 15 Şub 2021

Halka ve politika paydaşlarına yönelik iletişim, jeo-enerji / jeotermal sektörü için çok önemlidir. Bu nedenle, iletişimle ilgili temel unsurlara daha fazla eğilmek adına, bu harika web seminerine katılmanızı öneririz.

Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen Multi-site EGS Demonstration (MEET) projesi kapsamında, Geoscience İletişimi Profesörü ve İngiltere’deki Plymouth Üniversitesi Sürdürülebilirlik Yeryüzü Enstitüsü Direktörü Prof. Iain Stewart, jeotermalde ilginç bir sunum sunumu yapacak.

“Halklar için Jeotermal – Jeo-enerji iletişimindeki ısıyı çıkarmak ve Politika” başlıklı konuşma, Horizon 2020 EU-project MEET çerçevesinde Jeotermal Kış Okulu 2021’in giriş dersidir.

Tarih: 17 Şubat 2021 Çarşamba – 11:30 (Türkiye saati ile)

Kayıt: https://phdtalent.typeform.com/to/aK6tpAz1

Jeotermal enerji, ‘enerji geçişinin’ hayati ve sürdürülebilir kalkınma araç setinin önemli bir parçası olarak giderek daha fazla görülüyor. Bununla birlikte, jeotermal enerjinin küresel genişlemesinin önündeki kritik yatırım ve uygulama engelleri, “işletme için sosyal lisansı” gösteriyor. Jeotermal enerjinin geniş toplumsal kabul görmesi, jeo-enerjinin yer altı sömürüsüne ilişkin düşük kamu bilinci ve enerji projeleri geliştirmeye toplum katılımının zayıf olması nedeniyle engelleniyor. Bu nedenle, toplumsal kabul görmenin anahtarı, yerel sakinlerden siyasi karar vericilere kadar, oldukça teknik bilimin teknik olmayan izleyicilere etkili iletişimidir.

Bu konuşmada, Pr. Iain Stewart, halkın katılımının geleceği ne kadar etkili bir şekilde ilerletebileceğini incelemek için, BBC televizyonuyla çalışarak popüler yer bilimi belgeselleri yapan 15 yıllık bir ortaklık üzerine inşa edecek- halkla iletişimin doğrudan deneyimi ve topluluk katılımı ile Birleşik Krallık’ta derin bir jeotermal sondaj projesiyle birleştirildi jeotermal enerji projeleri.

Not: Bu halka açık konuşma, jeotermal enerjiyi popülerleştirmek için Avrupa topluluğunda farklı seviyelerde yayılacaktır (ikincil öğretmenler, genel bilim dernekleri, jeoloji ve jeotermal dernekler, yerel-ulusal-Avrupa yetkilileri, karar vericiler, çevre kuruluşları, STK’lar, araştırma, endüstri vb.)

Etkinliğe buradan kaydolabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy