Haberler

Webinar – Isıtma ve Soğutma Altyapısının Finansmanı, 12 Şubat 2021

IGC Jeotermal Odaklı Web Seminerleri, duyuru afişi
Cannur Bozkurt 11 Şub 2021

Bu haftaki IGC Online Webinar serisinin konuğu, EGEC'ten Philipe Dumas. Dumas, jeotermal enerji bağlamında Isıtma ve Soğutma Altyapısının Finansmanı başlığı altında güncel durum, görüş ve düşüncelerini paylaşacak.

Bu haftanın jeotermal odaklı IGC web semineri serisinde, Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi’nin (EGEC) İcra Direktörü Philippe Dumas ile ısıtma ve soğutma sistemlerinin finansmanı tartışılıyor.

Bölgesel ısıtma ve soğutma geliştirmek ve / veya endüstriye ısıtma ve soğutma sağlamak için geliştiricinin tüm aşamalarda fon bulması gerekir: kaynak değerlendirme ve erişim, sondaj ve üretim, ısı tesisi, soğutma ve iletim ağına bağlanma, vb.

Kaynaklara erişim ve geliştirme ve riskinin azaltılması için finansman arayışından sonra, ısıtma ve soğutma şebekesini geliştirmek veya genişletmek için de fonlara ihtiyaç vardır.

Bölgesel ısıtma ve soğutma sistemlerinde ana sorun nedir? İş modeli nasıl olmalıdır? Talep tarafı nasıl güvence altına alınır?

Bu soruların cevabı, ısıtma ve soğutma altyapılarının finansmanını güvence altına almakta yatıyor.

Hangi fırsatlar zaten var ve hangilerine ihtiyaç var?

12 Şubat günü, Türkiye saati ile 15:00 – 15:30 arasında yayınlanacak web seminerinde konuya ilişkin daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Webinara kayıt işleminizi buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak: Enerchange