Haberler

Webinar – Jeotermal Endüstriyel Parkların Yasal Yönleri ve Zorlukları, 16 Eylül 2020

Web semineri duyurusu (kaynak: EAGP)
Cannur Bozkurt 11 Eyl 2020

İzlandalı hukuk firması BBA Fjeldco'nun avukatları, Doğu Afrika için jeotermal sanayi parkları konusundaki web seminerleri dizisinde, bu parkların oluşturulmasına yönelik yasal yönleri ve zorlukları sunacak.

ABD-Doğu Afrika Jeotermal Ortaklığı (EAGP) tarafından sunulan Jeotermal Endüstri Parkı web semineri serisinin ikinci bölümü için ABD Enerji Birliği (USEA) ve ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı’na (USAID) katılabilirsiniz.

  • Tarih: 16 Eylül 2020
  • Saat: 11:00 (Türkiye, İstanbul saati), 16:00 EAT (Doğu Afrika Saati)

Serinin bu ikinci web seminerinde Baldvin Björn Haraldsson – BBA // Fjeldco Kurucu Ortağı ve BBA Danışmanı Antoine Lochet // Fjeldco jeotermal endüstriyel parkların Yasal yönlerini ve Zorluklarını tartışacak. BBA // Fjeldco, jeotermal sektörüyle çeşitli açılardan ve dünya çapında çalışan İzlandalı bir hukuk firmasıdır ve diğerlerinin yanı sıra, jeotermal keşif ve kullanım için düzenleyici çerçevelere harika bir genel bakış olan “Jeotermal Şeffaflık Kılavuzu”nu oluşturmuştur.

Sunucular, özellikle jeotermal kaynakların doğrudan ve / veya kademeli kullanımını içeren projelerde, jeotermal faaliyetlerde karşılaşılan yasal sorunları ve zorlukları tartışacaklar. Sunumun ilk bölümü, kaynak sahipliği, araziye erişim, lisanslama ve sözleşme konuları dahil olmak üzere jeotermal projelerin temel yasal yönlerini ele alacaktır. Sunumun ikinci bölümü, Reykjanes Kaynak Parkı projesinin bir vaka çalışmasından ve bu projenin yasal yönlerinden oluşacaktır.

Sorularınız için dburke@usea.org adresinden Derek Burke’e e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy