Haberler

Welltec, prestijli Yenilikçi Teknoloji Çözümleri Ödülünü kazandı

Welltec, kuyu onarım operasyonu (kaynak: şirket)
Cannur Bozkurt 20 Haz 2020

Yüksek teknolojiye sahip çözümleriyle Danimarka merkezli Welltec, jeotermal sektörüne doğru konumlandığı petrol ve gaz sektöründeki çalışmalarına girişimci ve yenilikçi ruhu getiriyor.

CFI.co yayın jürisi, enerji sektörüne küresel yüksek teknoloji çözüm sağlayıcısı Welltec’i Most Innovative Technology Solutions Europe 2020 (En Yenilikçi Teknoloji Çözümleri Avrupa 2020) ödülüne layık buldu.

Ödül, enerji endüstrisinin iklim değişikliği geçişlerindeki rolünü yansıtıyor. Welltec’in çok yönlü, son teknoloji ürünü ve hizmetleri, güvenliği artırıp çevresel etkiyi azaltırken tüm kara ve deniz kuyularının performansını ve bütünlüğünü optimize etmek için tasarlanmıştır.

CFI.co jürisinin bulgularından bazıları:

  • Girişimci zihniyet
  • Welltec kurumsal stratejisinin temel bir bileşeni olan sürdürülebilirlik
  • Karbon ayak izinin azaltması ve kuyu ömrünün tüm aşamalarını desteklemeyi amaçlayan yenilikçi kuyu müdahaleleri ve kuyu tamamlama teknikleri
  • Titiz kalite ve güvenlik standartları ile müşteri memnuniyeti

Değerlendirme panelinin tüm raporu:

Welltec: En Yenilikçi Teknoloji Çözümleri Avrupa 2020

Welltec 1994 yılında kurulmuş, ancak robotik kuyu çözümleri iş kavramı çok daha uzun süreli gündemde olmuştur. Bir üniversite tez projesinin parçası olarak, kurucu ve CEO Jørgen Hallundbæk, petrol ve gaz endüstrisi için bir vahiy olacak ve 50 ülkede yaklaşık 1.000 profesyonelden oluşan bir işgücüyle çok uluslu bir işin temelini atan bu teknolojiye öncülük etmiştir. Welltec girişimci, “başarabiliriz” zihniyeti ile çalışan ve en yeni ürün ve hizmetleri sağlamak için durumları ve eğilimleri sürekli olarak değerlendirmektedir.

Sürdürülebilirlik, Welltec kurumsal stratejisinin temel bir bileşenidir ve şirket son 25 yıldır iklim değişikliğiyle mücadeleye girmiştir. Gelişmiş bir BT altyapısı ve bu odağın merkezinde sürekli eğitim ile güvenlik ve çevre koruma çok önemlidir.

Şirket müşterilerine karbon ayak izlerini azaltmayı ve değerleme aşamasından başlayarak kuyu ömrü boyunca tüm aşamalarını desteklemeyi amaçlayan yenilikçi kuyu müdahaleleri ve tamamlamaları sağlayan güvenilir bir ortaktır. Son zamanlarda, Welltec teknolojisini geliştirerek ve uyarlayarak dikkatini yenilenebilir enerji kaynaklarına ve jeotermal kaynaklara çevirmiştir.

Welltec üst düzey yetenekleri kendine çekmekte, ekibi, rekor sürede çığır açan pazar çözümlerinin ham konseptlerini toplamaktadır. Teknolojisi, gerçekten uluslararası bir operasyon organizasyonu tarafından dünya çapında kullanılmaktadır. İşletme, ekipman ve yedek parçalar da dahil olmak üzere şirket içi her şeyi geliştirip üretirken, titiz kalite ve güvenlik standartlarından emindirler.

Enerji endüstrisinin iklim değişikliği geçişlerindeki rolü için CFI.co değerlendirme jürisi, Welltec’e 2020 En Yenilikçi Teknoloji Çözümleri (Avrupa) ödülünü sunar.

Welltec hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy