Haberler

WGC2020 + 1 Sanal Etkinlik – İş ve Çevre, 13 Nisan 2021

WGC2020 + 1 Sanal Etkinlik - İş ve Çevre Konuları 13 Nisan 2021
Merve Uytun 12 Nis 2021

Dünya Jeotermal Kongresi 2020 + 1 Sanal Etkinlik Serisi, 13 Nisan 2021 Salı günü başlıyor. Etkinliğe katılabilmek için, zamanında kayıt yapmayı unutmayın.

Dünya Jeotermal Kongresi 2020 + 1 Sanal Etkinlik Serisi, 13 Nisan 2021 Salı günü, büyük gün ile başlıyor. Etkinlik Serisine erişim ve katılmak için kayıt yaptırmanız gerektiğini lütfen unutmayın. Resmi kaydı buradan olabilirsiniz.

Geleneksel olarak, Dünya Jeotermal Kongresi’nin teknik programı, istediğiniz tüm sunumlara katılmanızın mümkün olmadığı paralel oturumlarla düzenlenmektedir. Bu yılki elektronik format, kaydolan katılımcılara, sunulan tüm makaleleri dinleme ve yazarlarla canlı soru-cevap oturumlarına erişebilme fırsatı sunuyor.

Her bir oturumda, 9 seanslık dört paralel pistte 18 saatlik materyal sunulacak. Her oturumda önceden kaydedilmiş 6 sunum ve ardından 30 dakikalık canlı bir soru-cevap bölümü olacaktır. Bu toplamda 216 sunum demektir. Ve bu durumun güzel yanı, herhangi bir sunumu kaçırmak adına endişelenmenize gerek yok! Etkinlikten bir yıl sonrasına kadar sisteme girebilir ve tüm sunumlara ve kaydedilen soru-cevap oturumlarına erişebilirsiniz.

Kurulumla birlikte WGC, Yeni Zelanda, Japonya, Filipinler ve Endonezya, New York, Houston, Calgary ve San Francisco’dan gündüz saatiyle 01:00 UTC’de (İzlanda) başlayacak. 18 saat boyunca, her zaman giriş yapmak için bir fırsat bulacaksınız. Ancak etkinlikten sonra herhangi bir zamanda kullanılabilirlik, bu durumu oldukça benzersiz kılıyor.

Program, farklı bir tema altında beş güne bölünmüştür. 13 Nisan 2021 Salı, etkinliğin ilk günü için kapsayıcı tema “İş ve Çevre” dir.

Konu başlıkları şunlardır:

  • Ülke Güncellemeleri
  • Çevresel ve Toplumsal ve Kültürel Yönler
  • Yasal ve Düzenleyici Yönler
  • Ekonomi ve Finansman
  • Jeotermal Eğitim
  • Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği
  • İş stratejileri
  • Durum Geçmişleri

Programın tamamını ve detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz: wgc2020.com/program/

Kaynak : ThinkGeoEnergy