Haberler

WING / Seequent Visibility Bursu 2019 başvuruları başladı

EDC'den Rocelle Mendoza, 2018'de Jeremy O'Brien'la Seequent'ın ofisinde (kaynak: Seequent)
Cannur Bozkurt 27 May 2019

Yeni Zelanda merkezli yazılım şirketi Seequent, NZ Jeotermal Atölyesi 2019’a katılmak üzere WING / Seequent Görünürlük Bursu’nun açıklanmasıyla Jeotermal'deki Kadınları (WING) yine destekliyor.

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru, Seequent, Jeotermal’de Kadınlarla (WING) ile ilk Küresel Görünürlük Ortağı olarak desteğini ilan etti. Girişim, bir WING üyesini küresel bir jeotermal konferansta araştırma bildirilerini sunmaları için finanse eden WING / Seequent Görünürlük Bursunun oluşturulmasını içeriyordu.

Seequent, 2019’da da Küresel Görünürlük ortağı olarak devam edecek ve yine WING / Görünürlük Bursuna sponsorluk yapacak. Sponsorluk için başvurular başladı (aşağıda daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz).

Global Başkan Yardımcısı Andrea (Andy) Blair, WING’i, jeotermal sektöründe kadınların eğitimini, mesleki gelişimini ve ilerlemesini teşvik etmeye odaklanan kar amacı gütmeyen, gönüllü bir kuruluş olarak tanımlıyor. Halen, 48 ülkede ve 1.500’den fazla üyeyle temsil edilen, dünyanın en büyük tek jeotermal birliğidir.

Seequent’ın Baş Operasyon Direktörü Graham Grant şunları söylüyor: “Uzun zamandır WING’in destekçiyiz ve jeotermal sektöründeki kadınları potansiyellerine ulaşma konusunda destekleme misyonuna sahibiz. Seequent’in, bunu başarmada yardımcı olması için önemli bir rolü vardır. Bu ortaklığı, bir dizi küresel görünürlük girişimini desteklemede WING ile çalışmak için harika bir fırsat olarak görüyoruz. ”

Andy Blair şöyle diyor: “Bu yıl tekrar Global Görünürlük Ortağımız olarak WING’in Seequent desteğini aldığımız için mutluyuz. Kadınların, etkili pozisyonlarında, karar vermede ve liderlik etmede görünür olmaları ve bu rollere adım atmak isteyenlere rol model olmaları gerekir. Endüstride birçok kişi tarafından kullanılan Leapfrog Geothermal yazılımları göz önüne alındığında, bu alanda ortağımız olarak Seequent’ın gerçekten uygun olduğunu düşündük. Görselleştirme ve netlik sağlamak için araçlar sağlıyor. Görmek, uzun yıllardır WING’in güçlü taraftarları olmuştur ve ortaklığımızın 2019’da devam ettiğini görmek harika. ”

İlk WING / Seequent Görünürlük Bursu

2018’deki ilk WING bursu sahibi, Filipinler Enerji Geliştirme Şirketi’nden (EDC) Rocelle Mendoza idi., 1976’da kurulmasından bu yana EDC’de ilk kadın jeofizikçi olan Rocelle, bursu, manyetotellürik jeotermal arama yöntemleri araştırması ile kazanmıştı.

Rocelle, bursun kariyerini nasıl etkilediğini sorduğumuzda şöyle dedi: “Eğer birkaç kelimeyle özetlemem gerekirse – hayat değişiyor. Çok fazla insanla tanıştım, çok fazla hikaye ve çok fazla sunum duydum.”

Rocelle, diğer WING kadınlarını bu yılki burs için başvurmaya teşvik ederek sözlerine şöyle devam etti: “Bunun için başvurularını şiddetle tavsiye ediyorum. İnsanların beni desteklediğini bilmek bana daha fazla ne yapabileceğimi düşündürüyor… Geriye dönük baktığımda, bu deneyimden aldığım teşvik nedeniyle kariyerime devam ettiğimi biliyorum.” Rocelle’nin açıklamalrını aşağıda yer alan videodan da dinleyebilirsiniz.

Bu yılki WING Bursları:

  • 25 – 27 Kasım 2019 tarihleri ​​arasında Auckland, Yeni Zelanda’da gerçekleşen Yeni Zelanda Jeotermal Atölyesinde araştırma makalelerine katılım ve sunum;
  • Uçuş, konaklama ve konferans kayıt masraflarını Seequent’in kapsamı dahilinde karşılanması;
  • Christchurch, Yeni Zelanda’daki Seequent merkez ofisini ziyaret etmek ve jeotermal ekiple zaman geçirmek;

Burs başvurusunda bulunmak için:

  • Jeotermal endüstrisinde çalışan mevcut bir WING üyesi olmak; (herhangi bir kapasitede olabilir) bilim, mühendislik, düzenleme, hukuk, işletme, vb.;
  • Geçerli bir pasaportunuz olması ve seyahate hazır olmanız;
  • Gerekli seyahat süreleri içerisinde vize alabilecek almak/almak;
  • Çalıştay sırasındaki görüşmelere, tartışmalara, toplantılara ve diğer etkinliklere katılmak için hazır olmak.

Başvurular için son tarih 17 Haziran 2019, Yeni Zelanda sati ile 13:59’dur.

Başvurmak için, araştırmanızın 300 kelimelik bir özetini info@womeningeothermal.com adresine e-posta ile gönderebilirsiniz. E-postaya, tüm iletişim bilgilerinizi ve kadınların görünürlüğünün neden önemli olduğuna ilişkin düşün ilgili kısa elerinizle ilgili bir paragraf da eklemeniz gerekmektedir.

Başvurular WING ve Seequent tarafından incelenerek hem teknik hem de görünürlükle ilgili sunulan paragraf çerçevesinde değerlendirilecektir.

Kazananlar 1 Temmuz 2019’a kadar bildirilecektir.

Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy