Haberler

Yukarı Ren Grabeni – IGC Online Toplantısı – 17 Haziran 2020 – 15: 00-18: 30

IGC Online Forum 17 Haziran 2020
Cannur Bozkurt 12 Haz 2020

IGC Online Toplantısı - Yukarı Ren Graben, Orta Avrupa'nın en umut verici jeotermal noktasında gerçek gelişimi tanıtacak. TRION climate ve EGEC tarafından desteklenen etkinlik 17 Haziran 2020'de, TR saati ile 15.00 - 18.30 arasında gerçekleşecek.

Yukarı Ren Grabeni’nde uzun yıllardan bu yana aktif, tecrübeli uzmanlarla gerçekleşecek etkinlik, Orta Avrupa’nın en umut verici jeotermal noktasında deneyimlenen jeotermal gelişimi tanıtacak. IGC Online Toplantısı: 17 Haziran 2020’de Yukarı Ren Graben, TR saati ile 15.00 – 18.30 arasında gerçekleşecek. Etkinlik TRION climate ve EGEC tarafından destekleniyor.

Üç uluslu Yukarı Ren Bölgesinde kamu hizmetleri, jeotermal enerji kullanımının öncüleri olmuştur. İsviçre, Almanya ve Fransa gibi bölgeye komşu üç ülkenin tamamında, kamu hizmetleri jeotermal santralleri başarıyla işletmektedir. İsviçre’nin kuzey batısında, Basel kamu hizmeti kuruluşu IWB, 25 yıldan uzun bir süredir kesintisiz olarak ısı tesisini işleten Riehen topluluğu ile bir ortaklık içerisindedir. Fransa’da Electiricté Strasbourg (ES), EGS öncü projesi Soultz-sous-Forêts için EnBW ile ve gıda kurutma için endüstriyel ısı tedarikinde Roquette Frère ile işbirliği yapmaktadır. Almanya’da EnBW, Bruchsal’daki kombine ısı ve enerji santralini ve Insheim’daki enerji santrali Pfalzwerke’yi işletmektedir. Tüm tesisler, proje geliştirmenin başlangıcından bu yana jeotermal projelerde yer almakta ve açık bir müdahale olmaksızın tesisleri başarıyla işletmektedir.

Yukarı Ren Graben’i IGC Çevrimiçi Toplantısı , jeotermal enerji ile ilgili mevcut projeler çerçevesinde, operatörlerin deneyimleri ve jeotermal enerji üretiminin diğer perspektifleri göz önünde bulundurularak sunulacaktır. Bunun yanı sıra, yüksek lityum içeriği mevcut işletme tesislerinin odağına girmekte, aynı zamanda yeni tesislerin geliştirilmesi için yeni bir ekonomik perspektif sunmaktadır.

Program hakkında daha fazla bilgiyi igc.events adresinde bulabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy