Haberler

Zorlu Enerji Kazakistan’a şube açmayı planlıyor

Zorlu Enerji Kızıldere Jeotermal Elektrik Santrali (kaynak: Zorlu Enerji)
Cannur Bozkurt 16 Şub 2020

Kazakistan’a şube açma planlarını açıklayan Zorlu Enerji, ülkede yatırımcı ve EPC firması olarak faaliyet göstermeyi hedefliyor.

Zorlu Enerji, Kazakistan enerji sektöründe faaliyet gösterebilmek amacı ile şube açma kararını açıklayarak ülkede yatırımcı ve EPC firması olarak faaliyet göstermeyi hedeflediğini duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığı ile açıklamasını yapan Zorlu Enerji, Kazakistan’da, başta güneş olmak üzere, yenilenebilir enerji ve diğer enerji alanlarda yatırımcı olarak faaliyet göstermeyi, EPC faaliyetlerinde bulunabilmeyi, EPC sözleşmeleri akdedebilmeyi ve alanındaki tüm konularda faaliyet gösterebilmeyi öngörüyor.

Zorlu Enerji, konuya ilişkin bir ön gelişme olarak 12 Eylül 2018 tarihinde Ankara’da Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı, Kazakh Invest ve DEİK tarafından organize edilen “Türkiye – Kazakistan Yatırım Forumu” sırasında Kazakistan yönetimi ile ülkede 50 MW gücünde bir güneş enerjisi santrali projesi gerçekleştirmek için iyi niyet sözleşmesi imzalamıştı.

Kaynak: Yeşil Ekonomi