Haberler

Aardwarmte Vogelaer, Hollanda’daki ikinci jeotermal santral için sözleşme imzaladı

Aaardwarmte Vogelaer, Hollanda'dan jeotermal santral (kaynak: şirket)
Merve Uytun 31 Mar 2023

Aardwarmte Vogelaer, ikinci jeotermal ısıtma projesi Vogalaer 2'nin yerüstü tesisleri ve yeraltı ulaşım boru hatlarının tasarımı ve uygulaması için VB Geo Projects ile sözleşme imzaladı.

 Aardwarmte Vogelaer, şirketin ikinci jeotermal ısıtma projesi Vogalaer 2’nin yerüstü tesisleri ve yer altı ulaşım boru hatlarının tasarımı ve uygulaması için VB Geo Projects (VB) , ile sözleşme imzaladı. Bu, 2022’de Aardwarmte Vogelaer tarafından devralınan Greenwell Westland projesi tarafından daha önce jeotermal ile desteklenmiş 19 müşteriye daha jeotermal ısı sağlayacak.

Nakliye boru hattının döşenmesine ilişkin çalışmaların Nisan ayı başında başlaması ve Eylül ayı sonuna kadar devam etmesi bekleniyor.

Şirketin jeotermal ısıtma kapasitesinin ikinci bir kurulumla genişletilmesine yönelik planlar 2023’ün başlarında bildirilmişti . İkinci kurulum, halihazırda 19 şirkete yenilenebilir ısı sağlayan şirketin ilk jeotermal tesisinin yanına yerleştirilecek.

Jeotermal ısı taşıma ağı, Poeldijk’teki Arckelweg’deki yeni Aardwarmte Vogelaer konumundan Honselersdijk’teki Van Ockenburglaan’daki bir konuma bir bağlantı boru hattından oluşuyor. Büyük bölümü 7 yönlü sondajlarla inşa edilecek olan 1,7 km’lik bir güzergâhı ilgilendirmektedir. Yol boyunca, daha önce Greenwell Westland ağına bağlı olan çeşitli müşteriler bağlanacak.

Her iki Vogalaer projesi birbirine bağlanacak ve böylece hem mevcut müşteriler hem de ikinci tesisin yeni kullananları için ısı sağlanabilecek. Mevcut Aardwarmte Vogelaer tesisinde yaz aylarında yapılacak bir bakım  esnasında, yeni projeyle ilgili bir dizi hazırlık yapılacaktır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy