Haberler

Almanya’daki jeotermal lityum projesinin potansiyeli, başarılı bir çalışmayla doğrulandı

Insheim, Almanya'da jeotermal enerji santrali (kaynak: Pfalzwerke geofuture)
Cannur Bozkurt 2 Mar 2020

Vulcan Enerji Kaynakları, Almanya'daki bir jeotermal sahada, jeotermal akışkandan pil kalitesinde lityum hidroksit üretme planını ana hatlarıyla belirten kapsamlı bir çalışmayla önemli bir başarı elde etti.

Avustralya ASX listesindeki Vulcan Enerji Kaynakları, Vulcan Projesi için baştan sona kadar değerlendirme yapıldığını ve Avrupa pazarına tedarik sağlayacak diğer lityum endüstrisi üretim yollarıyla karşılaştırıldığını bildirdi.

Vulcan Zero Carbon Lityum Projesi’nin bir jeotermal enerji ve lityum hidroksit monohidrat kombine üretim projesi olması planlanmaktadır. Daha önce hakkında bilgi sunduğumuz çalışmanın sonuçları, Vulcan’ın dünyadaki ilk negatif karbon lityum projesi olma potansiyeline sahip olduğunu ve yüksek CO2 yoğunluklu bir ürünün karbondan arındırılmasına yardımcı olduğunu göstermektedir. Vulcan projesi, CO2 emisyonlarının LiOH-H2O ile jeotermal enerjinin birlikte üretilmesiyle dengelenmesi sonucunda olumsuz iklim değişikliği üzerinde en düşük etkiye sahip olma potansiyeline sahiptir.

Haberin tamamına buradan erişebilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy