Haberler

Aydın Belediyesi’nce düzenlenen jeotermal konulu karikatür yarışması sonuçlandı

Aziz Göveli, 9-14 yaş kategorisi Ulusal Jeotermal Karikatür Yarışması birincisi çizimi (kaynak: Aydın Büyükşehir Belediyesi)
Cannur Bozkurt 18 Eki 2019

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin, 9 yaş üzerindeki amatör-profesyonel tüm katılımcılara açık olan, jeotermal konulu ulusal karikatür yarışması sonuçlandı.

Ekim başında, sizlerle, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin, 9 yaş üzerindeki amatör-profesyonel tüm katılımcılara açık olan ve jeotermal sahalarının Aydın’a ve Aydın halkına etkileri, sonuçları gibi konuların sanatçılar eliyle yansıtılmasını amaçladığı bir karikatür yarışması düzenlendiği haberini paylaşmıştık.

Çizerlerin yoğun bir katılım gösterdiği yarışmaya 150’nin üzerinde eser gönderildi. Türkiye genelinden katılıma açık olan yarışmada 15 yaş üzeri kategoride birinci Kuşadası’ndan Bilal Akay oldu. İkinci Aydın Efeler’den Musa Kılıçaslan olurken üçüncü ise Konya Karatay’dan Ramazan Özçelik oldu.

9-14 yaş grubunda ise birinci Sinop Boyabat’tan Aziz Göveli oldu. Bu yaş grubunda ikinci Uşak’tan Arda Gün, üçüncü ise Aydın’dan Zeynep Nur Çelik oldu.

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri 22 Ekim’de Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde yapılacak törenle verilecek. Sergilemeye değer görülen eserler ise yine Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde 27 Ekim tarihine kadar görülebilecek.

Jeotermale ilişkin bölge halkının düşüncelerini yansıtması beklenen yarışma sonuçlanırken, malesef çizerlerin, kaynağa daha çok olumsuz yaklaştığı gözlemlendi. Jeotermalin değerini anlatmada daha çok çalışmamız gerektiği notu ile, JeotermalHaberler olarak tüm katılımcıları kutluyor, derece alan çizerleri tebrik ediyoruz.

9-14 yaş KATEGORİSİNDE;

1.Aziz GÖVELİ (eseri için tıklayınız)
2.Arda GÜN (eseri için tıklayınız)
3.Zeynep Nur ÇELİK (eseri için tıklayınız)

15 YAŞ ÜSTÜ KATEGORİSİNDE;

1.Bilal AKAY (eseri için tıklayınız)
2.Musa KILIÇASLAN (eseri için tıklayınız)
3.Ramazan ÖZÇELİK (eseri için tıklayınız)

Kaynak: Aydın Büyükşehir Belediyesi