Haberler

Contact Energy, jeotermal çalışmalarında 3D modelleme yazılımından yararlanıyor

Contact Energy, Leapfrog Geothermal içinde kaynak modelleri gösteriyor (kaynak: Seequent, video ekran görüntüsü)
Cannur Bozkurt 30 Tem 2020

Enerji operatörü Contact Energy, Yeni Zelanda’nın Ohaaki, Wairakei ve Tauhara jeotermal sahalarında beş jeotermal enerji santrali işleten ikinci büyük elektrik üreticisidir. Wairakei’de şirket 60 yılı aşkın bir süredir jeotermal santrali işletiyor. Son on yıldır Contact Energy, kaynak expertizi, değerlendirme ve 3B alanda daha fazla inceleme çalışmaları gerçekleştirmektedir. Contact Energy, veri işlemede Yeni Zelanda merkezli yazılım … Okumaya devam et Contact Energy, jeotermal çalışmalarında 3D modelleme yazılımından yararlanıyor

Enerji operatörü Contact Energy, Yeni Zelanda’nın Ohaaki, Wairakei ve Tauhara jeotermal sahalarında beş jeotermal enerji santrali işleten ikinci büyük elektrik üreticisidir. Wairakei’de şirket 60 yılı aşkın bir süredir jeotermal santrali işletiyor.

Son on yıldır Contact Energy, kaynak expertizi, değerlendirme ve 3B alanda daha fazla inceleme çalışmaları gerçekleştirmektedir. Contact Energy, veri işlemede Yeni Zelanda merkezli yazılım evi Seequent’in 3D modelleme yazılımı olan Leapfrog Geotherma’I tercih etmiştir. Şirket böylece yeni bilgileri kolayca adapte edebilmekte ve buna göre planlayabileceği cevapları bulma konusunda hareket kabiliyetini genişletmiş bulunmaktadır.

Aşağıda, şirketin yazılımı nasıl kullandığını ayrıntılarıyla paylaşan bir video paylaşıyoruz:

Kaynak: ThinkGeoEnergy