Haberler

Janssen Pharmaceutical’ın covid-19 aşısı ve jeotermal

Janssen Pharmaceutica sahasında sondaj kulesi (kaynak: Screenshot / YouTube, Guy Verellen)
Cannur Bozkurt 8 Mar 2021

Belçikalı Janssen Pharmaceuticals'ı covid-19 aşısı için aldığı onay ve elbette jeotermal enerjiyi kullanma çabalarından dolayı tebrik ediyoruz.

27 Şubat 2021’de, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Gıda ve İlaç Dairesi, şiddetli akut solunum sendromu koronavirüs 2’nin (SARS-CoV-2) neden olduğu 2019 koronavirüs hastalığının (COVID-19) önlenmesine yönelik üçüncü aşı için acil kullanım iznini (EUA) yayınladı. FDA’nın web sitesinde yayınlayarak duyurduğu üzere, EUA, Janssen COVID-19 Aşısının ABD’de 18 yaş ve üstü bireylerde kullanılmak üzere dağıtılmasına izin vermektedir.

Belçikalı Janssen Pharmaceuticals, Johnson & Johnson grubunun bir parçasıdır.

Derlediğimiz jeotermal haberlerimizi yakından takip edenler, Janssen’i, daha önce paylaştığımız haberlerden ve jeotermal sektördeki çalışmalarını hatırlayacaktır. Hızlı bir referans olarak, aşağıdaki videoya ve daha önce paylaşmış olduğumuz haberlere (2020, 2018) bir göz atabilirsiniz.

Aşı ve jeotermal

Janssen Pharmaceuticals, operasyonlarına sürdürülebilir temiz ısıtma sağlamak için Belçika’daki tesislerinin sahasında jeotermal enerji için sondaj yapmaya karar verdi. Öyleyse hikaye, jeotermalin aşıların üretilmesine yardımcı olduğunu söyleyebilmek adına oldukça mükemmel olsa da, gerçek şirket bültenleri, dünya çapında çeşitli tesislerde bir üretime işaret ediyor.

Almanya merkezli jeotermal danışmanlık şirketi ERDWERK, başlangıcından bu yana projeye dahil ve sondaj ve test süresince sondaj sahasında tam zamanlı denetim varlığına sahip oldu.

Proje, Johnson & Johnson’ın karbon emisyonlarını 2020’ye kadar % 20 ve 2050’ye kadar % 80 azaltma taahhüdünü desteklemek hedefi ile ortaya çıktı. Başarılı sondajla Janssen, Belçika’daki bir jeotermal projenin ilk endüstriyel geliştiricisi oldu. … Ve belki de şirketin jeotermalden yararlanma hevesi de bu önemli ilaç ve aşıların daha çevreci ve daha sürdürülebilir bir şekilde üretilmesine ve geliştirilmesine yardımcı olacak.

Bu yüzden Janssen’i, tabii ki her şeyden önce bir aşı ile hayatlarımızı bir tür normale döndürmek için yaptığı harika çalışmalar ve aynı zamanda jeotermal enerjinin kullanımına olan bağlılığı için tebrik ediyoruz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy