Haberler

Kurita Europe, ürettikleri çözümlerle EUROCORR 2021’e katılıyor

Kurita afiş
Merve Uytun 13 Eyl 2021

Eurocorr 2021’de Kurita Europe, jeotermal sistemler için korozyon ve kabuklaşmayı önleme çalışmalarını sunacak.

Avrupa Korozyon Kongresi (EUROCORR), Avrupa Korozyon Federasyonu’nun (EFC) önde gelen bir etkinliğidir. Bilimsel sözlü sunumlar, poster sunumları ve geniş sergi ile en yüksek akademik düzeyde ve endüstriyel bakış açısına sahip korozyon kongresi olarak kabul edilmektedir. Jeotermal enerji uygulamalarında ortaya çıkan en ciddi sorunlardan ikisi olan korozyon ve kireç önleme de dahil olmak üzere çeşitli konular ele alınır.

Kurita’nın EUROCORR’daki özellikle WP1 Korozyon ve Kabuklaşma Önleme oturumundaki sunumları dikkat çekicidir. 2021 yılında Kurita, üniversite ve enstitülerin iş birlikleri ile korozyon, Antimon (III) Sülfür ve Alüminyum Silikat konularında EUROCORR’a altı bilimsel sunumla katılıyor.

Kurita Europe, jeotermal sistemler için korozyon önleme çalışmalarının sonuçlarını sunmaktadır.

Korozyon, jeotermal akışkanda bulunan çeşitli çözünmüş kimyasal bileşiklerin, yüksek sıcaklık ve yüksek basınç koşullarında birleşmesi nedeniyle oluşur. Karbon çelik malzeme, diğer metallerle uyumluluğu ve düşük maliyeti nedeniyle endüstride yaygın olarak kullanılmaktadır. Çeliğin korozyonu sırasında, çözünmeyen oksit parçacıklarının oluşumu gerçekleşir. Kurita olarak, jeotermal uygulamalarla ilgili farklı yöntemlere ve çeşitli deneysel koşullara dayanan korozyon deneylerinin sonuçlarını sunuyoruz.

Jeotermal uygulamalarda görülen spesifik depozit türleri için önemli şartlandırma projeleri, laboratuvar testleri ve gerçek zamanlı saha denemeleri ile gerçekleştirilmiştir.

Bilimsel sunumlarımızdan üçü, bu tür sistemlerde en sık görülen çökellerden birini kapsar: alüminyum silikat; yapısı itibariyle rezervuar özelliklerine göre jeotermal sularda oluşan inatçı bir çökeldir. Bu çalışma, çeşitli koşullar altında bir dizi sentez deneyi ve eksiksiz fizikokimyasal karakterizasyon yoluyla “alüminyum silikatın” gerçek doğasını ortaya çıkarmakla başlar. Araştırma, laboratuvar testlerinden başlayarak, pilot tesis ve saha deneme testlerine kadar tüm aşamaları kapsayarak kontrol stratejilerinin geliştirilmesiyle devam eder.

Kurita Jeotermal Teknolojileri’nin en gelişmiş çözümlerinden biri, Antimon (III) sülfür çökeli için etkili bir şartlandırma görevi görebilir. Bu tür çökel tipleri, coğrafi olarak sınırlı olmasına rağmen, özellikle ikili çevrim (binary) jeotermal santrallerde görülmektedir. Dünya çapındaki jeotermal santrallere bakıldığında, antimon sülfür çökel türünün ağırlıklı olarak Türkiye’nin batı kıyılarında, İtalya’da ve Yeni Zelanda’da oluştuğu görülmektedir. Karbonat ve silikat kabuk türleri üzerine geniş çapta yürütülen araştırmalara rağmen, antimon sülfüre yönelik inhibisyon çalışmaları oldukça sınırlıdır. Kurita’nın bu katkısı, başarılı bir antimon sülfür stabilizatörü olarak yeni bir polimerik antiskalantın etkisini, mevcut diğer uygulamalar ile beraber rakipsiz olarak sunmaktadır. Laboratuar sonuçlarına ek olarak, bu ürünün üstün verimliliği, santral uygulaması sırasında gözlemlenen fiziksel parametrelerle de sunulacaktır.

EUROCORR’da Kurita Europe ile tanışın ve bağlantı kurun.

EUROCORR programını incelemek için buraya tıklayın.

Kurita, jeotermal sahaların günlük üretimlerini iyileştirmelerine ve jeotermal teknolojinin doğal zorluklarını azaltmalarına yardımcı olmak için mükemmel bir ortaktır.

Kurita’nın jeotermal ürün yelpazesi, farklı proses adımlarının işlenmesini kapsar ve üretim kuyuları, boru hatları, ekipman, ısı eşanjörleri, soğutma kulesi ve re-enjeksiyon kuyuları için yenilikçi çözümler sunar.

Şirket uzmanlarıyla iletişime geçmekten çekinmeyin, sizin için en iyi özelleştirilmiş çözümü araştırmaktan memnuniyet duyarız.

Kurita hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? “Kurita Europe’un yeni Avrupa teknoloji merkezi” hakkındaki yazımızı okuyun.

Jeotermal için yenilikçi çözümler: Kurita Europe, yeni Avrupa teknoloji merkezini açıyor

Kurita’yı LinkedIn, Twitter veya YouTube üzerinden takip edebilirsiniz.