Haberler

Ruggero Bertani Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü 2020 için adaylar onaylandı

2019 Ruggero Bertani Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü Finalistleri (kaynak: EGEC)
Cannur Bozkurt 16 Şub 2020

Geçtiğimiz hafta yapılan bir açıklamada, Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC), Ruggero Bertani Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü 2020 için onaylanan beş adayı açıkladı. Açıklanan adaylar (alfabetik sırayla): BAKKER OILFIELD SUPPLY (Hollanda), Degasser için, petrol ve / veya gazı yüksek hacimli akışkanlardan ayıran çok kullanımlık bir ayırıcı türü hedeflemekte. CARBFIX (İzlanda), iklim kriziyle mücadelede ve küresel CO2 … Okumaya devam et Ruggero Bertani Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü 2020 için adaylar onaylandı

Geçtiğimiz hafta yapılan bir açıklamada, Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC), Ruggero Bertani Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü 2020 için onaylanan beş adayı açıkladı.

Açıklanan adaylar (alfabetik sırayla):

  • BAKKER OILFIELD SUPPLY (Hollanda), Degasser için, petrol ve / veya gazı yüksek hacimli akışkanlardan ayıran çok kullanımlık bir ayırıcı türü hedeflemekte.
  • CARBFIX (İzlanda), iklim kriziyle mücadelede ve küresel CO2 emisyonlarını büyük ölçüde azaltmada önemli bir araç olmayı hedeflemekte.
  • EAVOR GMBH (Almanya), herhangi bir emisyon olmadan sabit ve güvenilir ısı ve elektrik enerjisi üretmek için jeotermal enerjiyi almayı amaçlamakta.
  • VULCAN ENERGIE RESSOURCEN GMBH (Almanya), lityumun doğrudan lityum ekstraksiyonu kullanılarak akışkandan çıkarılmasını amaçlamakta.
  • ZAE BAYERN (Almanya), test QEWS II teçhizatı, farklı uzunluklarda ve yeraltı özelliklerinde gerçek bir sondaj ısı eşanjörünün termal davranışını taklit etmeyi planlıyor.

Bu yıl da, bir önceki yıl içinde geliştirilen projeler için yapılan başvuruların yüksek kalitede olması, jeotermal sektörünün durmaksızın inovasyonla dolup taştığını gösteren zorlu bir rekabet yarattı.

EGEC Genel Sekreteri Philippe Dumas, “Jeotermal sektöründe verimlilik artışı, maliyetlerin azaltılması ve sosyo-ekonomik yerel faydalara artan ilgi yönünde sürekli bir eğilim görüyoruz. Ödül bunu yansıttığı için mutluyuz. Avrupa’nın Araştırma ve Yenilikçilikteki liderliğini koruması için bu sürekli gelişmeyi hem Avrupa hem de ulusal düzeyde desteklemeye devam etmesi önemlidir.” dedi.

Ruggero Bertani Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü, Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi EGEC’in GeoTHERM fuarı ve kongresinin organizatörleri Messe Offenburg ile işbirliği içinde gerçekleşmiştir.

Ödül jeotermal enerji alanına yenilikçi ürünler, bilimsel araştırmalar veya proje girişimleri şeklinde olağanüstü katkılarda bulunan şirketlere verilmektedir.

2020 jürisi Miklos Antics (Fransa, EGEC’i temsil ediyor), Adele Manzella (İtalya, araştırma uzmanı), Sandra Kircher (Almanya,  Messe Offenburg’u temsil ediyor), Fausto Batini (İtalya, Magma Energy, ETIPDG Başkanı) ve Javier Urchueguia’dan ( İspanya, RHC-ETIP jeotermal panelini temsil ediyor) oluşmaktadır. Jüri şimdi 5 Mart’ta Offenburg’daki (Almanya) GeoTHERM fuarında ve kongresinde ilan edilmek üzere kazanan adayı seçecek.

Kaynak: ThinkGeoEnergy