Haberler

Sanal Gerçeklik Turu ile, Eavor’un kapalı döngü jeotermal pilot projesine göz atabilirsiniz

Eavor Sanal Gerçeklik Turu tanıtım projesi (kaynak: Eavor Technologies, ekran görüntüsü)
Cannur Bozkurt 17 Eyl 2020

Kanada, Alberta'daki kapalı döngü jeotermal pilot projesinin ziyaretlerine yönelik güçlü talebi karşılamak için, Eavor Technologies, çevrimiçi olarak erişilebilen bir sanal gerçeklik turu başlattı.

Mevcut küresel salgının seyahat kısıtlamaları nedeniyle, Kanadalı Eavor Technologies, tesislerinin ziyaretlerine yönelik artan müşteri talebini ölçeklenebilir, yenilikçi, teknolojik açıdan akıllı bir çözüm aracılığıyla karşılamaktadır. Sanal gerçekliği kullanarak, Eavor artık Alberta, Rocky Mountain House yakınlarında bulunan tanıtım projesini (Eavor-Lite ™) dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir potansiyel müşteriye sergileyebiliyor.

Eavor Technologies Inc., Calgary, Alberta merkezli bir kapalı döngü jeotermal teknoloji şirketidir. Şu anda dünya çapında temiz, ölçeklenebilir, temel yük gücü üretmek için Eavor-Loop ™ teknolojisini genişletme sürecindeler. Patentli Eavor-Loop ™, günümüzde mevcut yenilenebilir kaynaklar ve geleneksel jeotermal çözümlerin yaşadığı eksikliklerden arınmış, sıfır emisyonlu, temiz enerji alternatifi sağlar. Eavor-Loop ™, jeotermal rezervuardan ziyade ısı iletimi bazlı, dünyanın hemen hemen her yerinden güvenilir, temel yük enerjisi sağlayabilir.

Arkadaş canlısı tur rehberiniz Jen’in rehberliğinde, Eavor’un Baş Mühendisi Bailey Schwarz ve Baş Teknoloji Sorumlusu Matt Toews ile beraber, deneyim dakikalar veya saatler sürebilir ve katılımcıların Eavor ve oyunun kurallarını değiştiren teknolojileri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlar.

Eavor’un Baş İş Geliştirme Sorumlusu ve Direktörü Paul Cairns, “Bu sanal tur, turlar, seyahatler ve uçuşlar, otellerle ilgili her şey için genellikle birden fazla personelimizin bağlı olduğu bir senaryoda maliyet tasarrufu inanılmaz derecede cazip bir alternatif. Tıpkı Eavor gibi, temiz ve ölçeklenebilir.” diyor.

Eavor’un ajansı, Record Business on Camera ve oyun endüstrisinde bir lider olan Dekogon Studios’a göre, “Simülasyon sırasında, kullanıcı yapay dünyayı keşfetme yeteneği ile Eavor’ın tesislerine kapsüllenerek sanal bir dönüşüm yaşayacak.” En son sanal gerçeklik teknolojisi Oculus Quest’i kullanan tüketiciler, daha fazla bilgi edinmek için belirli nesnelerle etkileşim kurarken hareket edebilecekleri Eavor-Lite ™ tanıtım projesinin sürükleyici bir 3B yeniden yapılandırmasında yolculuk edecekler. ”

Sanal Gerçeklik, 2023 yılına kadar 34,08 milyar ABD Dolarına ulaşması beklenen devasa bir büyüme sektörü olarak tanımlandı.

Turu burada Eavor web sitesinde çevrimiçi olarak görüntüleyebilir veya Oculus Quest paketine uygun olup olmadığınızı öğrenmek için Eavor ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy