Haberler

Schlumberger liderliğinde kurulan jeotermal geliştiricinin adı GeoFrame Energy oldu

GeoFrame Energy (kaynak: web sayfası ekran görüntüsü)
Cannur Bozkurt 6 Eyl 2020

Schlumberger liderliğinde, Thermal Energy Partners ortaklığı ile kurulan ve daha önce STEP Energy olarak duyurulan jeotermal geliştirme şirketinin adı GeoFrame Energy olarak değişti.

Sizlerle daha önce Schlumberger ve Thermal Energy Partners (TEP), jeotermal proje geliştirme şirketi olan STEP Energy’yi oluşturmak için bir anlaşma imzaladıkları haberini paylaşmıştık.

Şirket yöneticilerinden yapılanaçıklamaya göre kurulan yeni şirketin oldu GeoFrame Energy oldu.

GeoFrame Energy, verimli ve karlı jeotermal enerji üretim projeleri geliştirmek için ortaklarının uzmanlığından yararlanacak ve güvenilir, temiz enerji tedarikini destekleme fırsatı sunacak.

Yeni şirketin ilk projesi, kendi güç kaynağı için %100 sıfır emisyonlu yenilenebilir enerjiye geçişini sağlayacak olan Karayip adası Nevis’teki 10 MW Nevis Jeotermal Enerji Projesi. STEP Energy, Doğu Karayipler ile Kuzey ve Güney Amerika’da üretimi genişletmek için ek fırsatlara sahip.

Schlumberger New Energy Hakkında

Schlumberger, petrol ve gaz endüstrisi için rezervuar karakterizasyonu, sondaj, üretim ve işleme konularında dünyanın önde gelen teknoloji sağlayıcısıdır. Schlumberger New Energy, düşük karbonlu ve karbonsuz enerji teknolojilerine odaklanarak Schlumberger’in entelektüel ve ticari sermayesini gelişmekte olan pazarlarda kullanarak yeni büyüme yollarını araştırmaktadır. Faaliyetleri arasında yeni enerji teknolojisi geliştirme girişimlerine yapılan yatırımlar, Schlumberger’in yer altı karakterizasyonu ve sondaj konusundaki uzmanlığından yararlanan yeni alanlar ve iş fırsatlarını keşfetmek için yeni enerji dağıtımları yer almaktadır.

Thermal Energy Partners Hakkında

TEP, yenilenebilir jeotermal kaynaklardan minimum riskle elektrik enerjisi üretme fırsatından yararlanmak için kurulmuştur. Proje riskini azaltmak veya sınırlandırmak için geniş veritabanlarından ve veritabanı analizinde yapılan ilerlemelerden yararlanmaktadır. Buna ek olarak, şirket, kaya gazı devrimini jeotermal enerjinin gelişimine getiren sondaj teknolojisindeki devrim niteliğindeki dönüşümlerin uygulanmasına öncülük ediyor.

Kaynak: Schlumberger Basın Bülteni