Haberler

2022 Avrupa Jeotermal Kongresi’ne kayıt için son tarih uzatıldı

Avrupa Jeotermal Kongresi 2022
Merve Uytun 4 Eki 2022

Berlin'deki Avrupa'nın en büyük jeotermal kongresi EGC 2022 için çevrimiçi başvuru tarihi 13 Ekim'e kadar uzatıldı. Kongre, 17-21 Ekim 2022 tarihleri arasında Berlin'in kalbinde, BCC' de (Berlin Kongre Merkezi) gerçekleştirilecek.

Bu Ekim ayında Berlin’de yapılacak olan Avrupa Jeotermal Kongresi (EGC2022) için 800’den fazla katılımcı kayıt yaptırdı. Kongre, ev sahipleri EGEC ve Bundesverband Geothermie e.V. jeotermal enerji yoluyla herkes için ekonomik, sürdürülebilir ve güvenli ısı için birlikte çalışmak istiyor.

Kongrede çok sayıda oturum, üst düzey konuşmacılarla açılış töreni, aynı anda yedi teknik oturum, poster sunumları, yan etkinlikler, sergi ve geziler ile yarı genel oturumlar bekleyebilirsiniz. 19 Ekim Çarşamba günü 1 A ve 1 B olmak üzere iki yarı genel kurulda “EGS teknolojisi hala hayatta mı?” konulu ve jeotermal ısıtma ve soğutmadaki teknolojik trendler hakkında sunumlar yer alacak.

20 Ekim Perşembe günü yapılacak yarı genel kurullar geleceğe yönelik konulara odaklanacak. 2. Oturum A jeotermal enerji piyasasına ilişkin perspektifleri ve 2. Oturum B iyi teknolojilere ilişkin perspektifleri keşfedecektir.

Ayrıca, bu etkinlikte Bundesverband Geothermie e.V. tarafından verilen en yüksek onur olan iki Patricius Madalyası verilecektir. (Alman Jeotermal Derneği). 1994 yılından bu yana, Federal Jeotermal Enerji Derneği, Patricius Madalyası ile jeotermal enerji kullanımının geliştirilmesine üstün hizmetler sunan şahsiyetleri onurlandırmaktadır. Oturum 1 A’da 2021 kazananı Roy Baria geriye dönük olarak Patricius Madalyası ile ödüllendirilecek. 1 B’de, bu yılın galibi ilan edilecek ve onurlandırılacaktır.

Çevrimiçi kayıt için yeni son tarih 13 Ekim’dir ve 5 Ekim’den sonra ödeme yöntemi olarak yalnızca PayPal ve kredi kartlarına izin verilir. 13 Ekim’den sonra, spontane katılımcılar Berlin Konferans Merkezi’ndeki EGC sırasında yerinde kayıt yaptırabilirler, ancak burada indirimli fiyatlardan verilmeyecektir.

Kongre Hakkında

Avrupa Jeotermal Enerji Kongresi, 17-21 Ekim 2022 tarihleri ​​arasında BCC, Berlin, Almanya’da gerçekleştirilecek. Her üç yılda bir, jeotermal sektörünün tüm alanlarından paydaşlar, bu yıl Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC) ve Bundesverband Geothermie e.V. tarafından ortaklaşa düzenlenen EGC’de buluşuyor. Program, GFZ’de Jeoenerji bölümünün eski başkanı olan Prof. Dr. Ernst Huenges liderliğinde hazırlandı. Avrupa’nın her yerinden 60 diğer jeotermal uzmanıyla birlikte, sunulan 400’den fazla bilimsel makale incelendi, değerlendirildi ve çeşitli ve çekici bir programda derlendi. Helmholtz Centre Potsdam Alman Yerbilimleri Araştırma Merkezi (GFZ), EGC2022’nin Ana Kurumsal Ortağıdır.

İlgilenen taraflar ön programı çevrimiçi olarak http://europeangeothermalcongress.eu/congress-programme/ adresinde bulabilirler.

Kayıtlar 13 Ekim’e kadar açıktır.

Çevrimiçi kayıt için son tarihten sonra, Berlin Kongre Merkezi’nde yerinde kayıt yaptırmak hala mümkün olacaktır, ancak ne yazık ki geçerli herhangi bir indirim yapılmayacaktır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy