Haberler

2023 Ruggero Bertani Jeotermal İnovasyon ödülü için finalistler açıklandı

Ruggero Bertani Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü 2023 (kaynak: EGEC)
Merve Uytun 3 Şub 2023

EGEC, Mart 2023'te kazananın seçilmesinden önce 2023 Ruggero Bertani Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü için altı finalisti açıkladı.

Adaylık çağrısının ardından, Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi (EGEC), 2023 Ruggero Bertani Avrupa Jeotermal İnovasyon Ödülü (EGIA) için altı finalisti açıkladı. Bu yılki yarışmanın nihai kazananı Mart 2023’te açıklanacak.

Altı finalist şu şekilde:

  • INHIBIOSOURCExpert Projesi, BRGM (Fransa)
  • ErdEis II: Energie Plus Concept (Almanya) tarafından Donmuş Toprak Depolama ve Yüzeye Yakın Jeotermik
  • Jeotermal Sanal Pompa Giriş Basıncı, Halliburton (Hollanda)
  • Huisman Geo’dan Kompozit Downhole Borular (Hollanda)
  • CryoFLask, Norwegian Well AS tarafından (Norveç)
  • ZerdaLab Ltd. (Birleşik Krallık) tarafından üretilebilir yüksek özellikli matkap uçları tasarım kitaplığı

Her projeyle ilgili ayrıntılar EGEC web sitesinde mevcuttur.

“Bu yenilikler sayesinde harika bir jeotermal on yıla ulaşacağız. 12 farklı Avrupa ülkesinden 20 başvurunun tamamı kaliteliydi. Önceden seçilen 6 finalist, jeotermal geliştirmeye yönelik yeniliklerinin faydalarını, iyileştirmelerini, tekrarlanabilirliğini ve güvenilirliğini gösteriyor. EGEC Genel Sekreteri Philippe Dumas, “Bu İnovasyon ödülü dahiyane projeleri teşvik etmek için harika bir fırsat ve her yıl çok sayıda iyi ve yenilikçi proje almaktan onur duyuyoruz” dedi.

EGEC’in bir girişimi olan Ruggero Bertani EGIA, jeotermal enerji alanına yenilikçi ürünler, bilimsel araştırma ve proje girişimleri şeklinde olağanüstü katkılarda bulunan şirketlere veriliyor. Geçen yılki EGIA ödülü, “Korozyona Dirençli Podded Elektrikli Dalgıç Pompa ve Tamamlama Sistemi” projesi için Baker Hughes’a verildi.

Kaynak: ThinkGeoEnergy