Haberler

ABD DOE, EGS jeotermal teknolojisindeki ilerlemeler için 25 milyon dolarlık finansman fırsatı sunuyor

Utah FORGE projesine yapılan ziyaretin resimleri (kaynak: Utah Jeolojik Araştırmalar)
Cannur Bozkurt 14 Şub 2020

Fırsat Kuyuları kapsamında (WOO) 25 milyon dolarlık fonlama fırsatı eşiğinde, ABD DOE, DOE'nin Jeotermal Enerji Araştırmaları için Sınır Gözlemevi (FORGE) girişimini ve jeotermal gücün tüm potansiyelini ortaya çıkarmayı hedefleyen Araştırma ve Geliştirmeyi (R&D) desteklemeyi hedefliyor.

ABD Enerji Bakanlığı (DOE), Geliştirilmiş Jeotermal Sistemler (EGS) teknolojilerinin ve tekniklerinin geliştirilmesini teşvik etmek için 25 milyon dolara kadar fonlama fırsatını açıkladı. Fırsat Kuyuları (WOO) başlıklı Fon Fırsatı Duyurusu (FOA), DOE’nin Jeotermal Enerji Araştırmaları için Sınır Gözlemevi (FORGE) girişimini tamamlayan ve yakın zamanda yayınlanan jeotermal gücün tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için bir yol çizen GeoVision çalışmasının hedefleriyle uyumlu olan Araştırma ve Geliştirmeyi (R&G) desteklemektedir.

ABD Enerji Bakanı Dan Brouillette, “Bu, jeotermalin Amerika’nın enerji karışımının önemli bir parçası olması için inanılmaz bir fırsattır. Bu yatırımla yapılan çalışma ile, tüm Amerikalıların temiz, güvenilir, uygun fiyatlı jeotermal enerjiye erişmesini sağlamak stratejimizin önemli bir parçası olacak.” dedi.

Kaynak: ThinkGeoEnergy