Haberler

ABD Jeotermal Teknolojileri Ofisi Ofisi, inceleme ekibi arıyor

DOE'nin Jeotermal Teknolojileri Ofisi (GTO) web sitesi - ekran görüntüsü
Cannur Bozkurt 23 Ara 2019

Jeotermal araştırma faaliyetleri için, ABD DOE'nin Jeotermal Teknolojileri Ofisi, ABD'de ve uluslararası alanda inceleme ekibi arıyor.

Jeotermal Araştırmalarında Yer Almayı mı Arıyorsunuz? ABD Enerji Dairesi Jeotermal Teknolojileri Ofisi, inceleme ekibinde yer alacak kişileri arıyor.

Son birkaç yılda, Jeotermal Teknolojileri Ofisi (GTO) bir dizi başarılı program ve girişimi finanse etmiştir. Ofisin yıllık ödenek bütçesi – ve araştırma miktarı – büyümeye devam ediyor. Bu, jeotermal paydaşlarının incelemeye katılmaları için daha fazla fırsat anlamına gelir.

Bu pozisyona uygun denetleyeci, akademik, endüstriyel ve devlet sektörlerini temsil eden geniş bir yelpazeyi kapsar. İdeal adaylar arasında jeotermal, petrol ve gaz ve madencilik endüstrilerinden mühendisler, bilim adamları ve yönetim uzmanları (özellikle finansal veya politika kökenli olanlar) bulunmaktadır. Özel uzmanlık alanları şunlardır:

  • Yerbilimleri, jeofizik ve jeokimya
  • Jeomekanik ve kırılma mekaniği
  • Yeraltı araştırma, kaynak yönetimi ve üretim
  • Doğrudan kullanımlı ısıtma ve soğutma sistemleri
  • Nadir toprak ve kritik malzemeler
  • Veri analizi, hesaplamalı modelleme ve makine öğrenimi

Katılmak istiyorsanız, lütfen uzmanlık alanınızı ve mevcut özgeçmişinizi içeren kısa bir tanıtımı DOE.geothermal@ee.doe.gov adresine gönderin. Son bir not olarak, bu mesajı iyi aday olabileceğini düşündüğünüz meslektaşlarınızla paylaşmanızı hatırlatmak isteriz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy