Haberler

Anahtar teknolojiler hakkında Fervo Energy ile web semineri kaydı

Tim Latimer (kaynak: web semineri ekran görüntüsü)
Cannur Bozkurt 21 Ara 2020

Bu son web seminerinde, Fervo Energy'nin kurucusu ve CEO'su Tim Latimer, yeni sondaj tekniklerinin jeotermal enerji gelişimini nasıl büyütebileceğine dair ayrıntıları paylaşıyor.

Atlantic Council Küresel Enerji Merkezi, küresel enerji sistemini yeniden şekillendirme potansiyeline sahip yeni teknolojilerle ilgili EnergySource: Innovation Stream (Enerji Kaynağı: Yenilikçi Akım) web semineri serisinde, bu yenilikleri pazara geniş ölçekte getirmek için özenle çalışan şirketler ve bireylerle görüşmeler yapıyor. 17 Aralık 2020 Perşembe günü, Küresel Enerji Merkezi, Fervo Energy’nin kurucusu ve icra kurulu başkanı Tim Latimer’e yeni sondaj tekniklerinin jeotermal enerji gelişimini nasıl artırabileceğini tartıştı.

Doğru teknolojilerle jeotermal enerji, enerji geçişinde önemli bir rol oynayabilir. Tim Latimer, Fervo’nun tasarımının jeotermal kuyuların üretkenliğini ve ömrünü önemli ölçüde artırmak için yatay delme ve dağıtılmış fiber optik algılamayı nasıl birleştirdiğini tartışıyor. Ayrıca, maliyetleri düşürürken jeotermal gelişimin çevresel etkisini en aza indiren teknolojik yenilikleri de açıklıyor.

Web seminerini buradan dinleyebilirsiniz:

Tim Latimer, kurucu ve CEO, Fervo Energy

Tim Latimer, Fervo Energy’nin kurucu ortağı ve CEO’sudur. Fervo, % 100 temiz bir enerji geleceğinde temel olabilecek jeotermal varlıkları geliştirmek, sahiplenmek ve işletmek için teknolojiyi ticarileştirmektedir. Tim, kariyerine Permian ve Eagle Ford havzalarında çalıştığı BHP Billiton’da sondaj mühendisi olarak başladı. İklim değişikliğinin aciliyetinin ve öneminin giderek artan bir şekilde takdir edilmesiyle Tim, Stanford Üniversitesi’nden Çevre ve Kaynaklar alanında MBA ve Yüksek Lisans yapmak ve temiz enerji geçişine en iyi nasıl katkıda bulunacağını öğrenmek için 2015’de petrol ve gaz endüstrisinden ayrıldı. Tim ayrıca Boston Consulting Group, Biota Technology ve McClure Geomechanics için danışman olarak çalıştı. Tulsa Üniversitesi’nden Makine Mühendisliği mezunu tim Texas’lıdır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy