Haberler

Arjantin Mendoza’da madencilik ve jeotermal araştırmalar için yeni işbirliği

Mendoza, Arjantin'de yeni işbirliğinin madencilik ve jeotermal araştırması
Eren Günüç 10 Oca 2018

Mendoza hükümeti ile Arjantin Jeolojik Araştırmalar (SEGEMAR) birimi arasındaki daha geniş bir işbirliği anlaşmasının bir parçası olarak madencilik ve jeotermal potansiyelin gelişimi Mendoza için değerlendirilecek.

Madencilik faaliyetinin gelişimi için Mendoza Ekonomi Bakanlığı ile Arjantin Jeolojik Araştırma Hizmeti arasında yapılan anlaşma onaylandı. Taraflar hali hazırda jeotermal enerjinin geliştirilmesi için bir bu hafta içinde de haberini paylaştığımız bir projede çalışıyorlardı.

2018, Mendoza’da madencilik için iyi haberlerle başlıyor. Tüm idari organların onayı ile ildeki madencilik endüstrisinin gelişmesi için nihayet bir işbirliği ve teknik yardım anlaşması başlatılacak. Anlaşma, geçtiğimiz eylül ayında Ekonomi, Altyapı ve Enerji Bakanı Martín Kerchner ve Arjantin Madencilik Jeoloji Servisi (Segemar) başkanı Julio Ríos Gómez arasında imzalandı.

Eyaletin tüm jeolojik madencilik bilgilerinin doğal kaynaklar hakkındaki bilgileri güncellemek ve rasyonel kullanımı teşvik etmek için kullanılacak olan bu anlaşma, jeotermal enerjinin gelişimi için hali hazırda takip eden ortak bir proje için destek tabanı olarak görev yapacak. .

Bu proje bir metodoloji, çalışma planı, takvim ve tahmini bütçesinin ortak olduğunu ve tarafların her birinin insan kaynakları, araçsal, fiziksel, teknolojik, ekonomik ve finansman katkılarını içerdiğini belirtti. Aynı şekilde, bir denetim biriminin oluşturulması yoluyla, projenin hedeflerinin ilerleyişi, raporun sunabileceği güçlü yönler, fırsatlar, zayıf yönler ve tehditlerin analizi değerlendirilecek ve uyulmaması halinde yaptırımlar uygulanacaktır.

10 yıl sürecek sözleşme, Segemar’ın ve Mendoza Hükümetinin alan testleri ve lojistik ekipmanı yürütmek için uzmanlaşmış insan kaynakları, ekipman, yeterli tesisler, izinler veya ilgili yetki vermesi gerektiğini belirtiyor.

Kaynak: Government release, ThinkGeoEnergy aracılığıyla