Haberler

”Ayaklarımızın Altındaki Isı web semineri serisi” 6 Ekim 2022’de başlıyor

Chalk Creek Canyon, Colorado/ ABD (kaynak: flickr/ Colorado Luis, creative commons)
Merve Uytun 27 Eyl 2022

Western Governors' Association'ın Ayaklarımızın Altındaki Isı Girişimi, Batı ABD'deki jeotermal tesisleri içeren bir web semineri serisi başlatıyor.

Heat Beneath Our Feet girişiminin bir parçası olarak, Western Governors’ Association (WGA), Batı ABD’deki çeşitli jeotermal tesislere turlar düzenleyecek. çeşitli jeotermal kullanım biçimleri.

Seri, Colorado Mesa Üniversitesi’ndeki (CMU) jeotermal ısı değişim sistemine yapılacak bir turla başlayacak. Bunu 6 Ekim 2022’de 14:00 MST’de bir web semineri takip edecek. Sohbete katılmak isteyenler bu link üzerinden webinar’a kayıt olabilirler.

Heat Beeath Our Feet (HBOF), jeotermal teknolojilerin artan gelişimi ve dağıtımı için fırsatları ve engelleri inceleyecek ve ABD’nin Batı eyaletlerinde jeotermal teknolojileri ölçeklendirme stratejilerini değerlendirecek iki taraflı bir girişimdir. Batı Devletlerinde enerji teknolojisi geliştirme ve sunacağı potansiyel faydaları değerlendirin.

Yakın zamanda HBOF girişiminin tasarlanmasına yardımcı olacak bir anket hakkında rapor vermiştik. Bu anket için girdiler hala kabul edilmektedir.

Ayaklarımızın Altında Isı Girişimi ayrıca aşağıdakilerle ilgili turları ve web seminerlerini içerecek:

Hilo Hawaii’deki Puna Jeotermal Girişimi
Idaho’daki Boise Ilık Kaynak Jeotermal Su Bölgesi
Utah’taki Jeotermal Enerji Araştırmaları için Frontier Gözlemevi (Utah FORGE)
Colorado’daki Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı (NREL)

Kaynak: ThinkGeoEnergy