Haberler

Baseload Power Taiwan, Jeotermal eğitim ve beceri gelişimini destekleyecek

Baseload Power Taiwan, Tayvan'daki jeotermal enerji eğitimi konusunda 8 üniversite ve araştırma enstitüsü ile MOU imzaladı (kaynak: Baseload Power Taiwan)
Merve Uytun 22 May 2023

Baseload Power Taiwan, Tayvan'da jeotermal enerji gelişimi için düzenlenecek eğitimleri desteklemek amacıyla üniversiteler ve araştırma kurumlarıyla bir Mutabakat Zaptı imzaladı.

Baseload Power Taiwan, Tayvan’da jeotermal enerji eğitimi ve yetenek geliştirme konusunda işbirliği yapmak için yer bilimleri alanından sekiz kurum ve üniversite ile bir Mutabakat Zaptı imzaladı. Mutabakat Zaptı, Baseload Power Taiwan Başkanı ve CEO’su Van Hoang ile 2023 Yıllık Yerbilimleri Konferansı sırasında imzalandı.

Pasifik Ateş Çemberi boyunca yer alan Tayvan, 40 GW potansiyele sahip olduğu tahmin edilen bol jeotermal enerjisiyle biliniyor. Jeotermal enerjinin geliştirilmesi, Tayvan hükümetinin 2050 Net-Sıfır yolundaki kilit stratejilerden biridir. Baseload Power Taiwan, jeotermal gelişimi hızlandırmak ve yerel yetenek ve uzmanlığı oluşturmak için bu ortaklığı Taipei, Tayvan Jeotermal Derneği’nde bulunan Jeoloji Derneği’nden 8 kurum ve üniversite, NTU’daki DE-Karbonzasyon Araştırma Enstitüsü’ndeki Bilim ve Teknoloji enerjisi ile bu ortaklığı kurdu. , NTU’da Jeoloji Bilimleri Bölümü, NTNU’da Yer Bilimleri Bölümü, CCU’da Jeoloji Bölümü, NCCU’da Yer ve Çevre Bilimleri Bölümü, NCKU’da Kaynak Mühendisliği Bölümü.

Ortaklık, üç ana işbirliği alanını içeriyor:

  • Baseload Power Taiwan, endüstri ile yüksek öğrenim arasındaki boşluğu doldurmayı, yerel yetenekleri pratik deneyimlerle donatmayı ve daha fazla genç profesyoneli sektöre katılmaya teşvik etmeyi amaçlayan staj programları sunar.
  • Baseload’ın küresel platformu ve deneyimlerinin yanı sıra akademinin yerel ağlarından yararlanılarak tüm taraflarca ortak küresel bilgi paylaşımı ve ağ oluşturma faaliyetleri gerçekleştirilecektir.
  • Üçüncüsü, tüm taraflar jeotermal enerji konusunda kamuoyuna farkındalık yaratmak için çocuk kitabı Gizli Güçlerimiz’i birlikte tanıtacak.

Taipei’de bulunan Jeoloji Derneği Başkanı Chen Bay Wen-Shan, Tayvan’ın Tayvan’da jeoloji ve jeoloji alanlarında birçok seçkin uzmana ve yeteneğe sahip olduğunu belirtti. Tayvan’da jeotermal endüstrisi ortaya çıktıkça, ülkenin alana katılmak ve uzmanlıklarını uygulamaya bağlamak için daha fazla yerel yetenek ve araştırmaya ihtiyacı var.

Van Hoang, Baseload Power Taiwan’ın jeotermal enerjiyi geliştirmeye kendini adamış olmasına rağmen, şirketin küresel ağını ve deneyimlerini yerel yetenek oluşturmaya adamaya da istekli olduğuna dikkat çekti. Önde gelen STK’lar ve üniversitelerin ortak çabalarıyla profesyonelleri güçlendirmenin, akademi ağını güçlendirmenin ve küresel platformu yerel pazara bağlamanın bir onur olacağını sözlerine ekledi.

Baseload Power Taiwan, eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde jeotermal enerji konusunda daha fazla farkındalık yaratmayı umarak çocuk kitabı Gizli Güçlerimiz’i tüm taraflarla paylaşmaktan memnuniyet duyar. Geleneksel Çince versiyonu yakında Haziran ayında piyasaya çıkacak ve Tayvan’da jeotermal enerjiyi tanıtan ilk çocuk kitabı olacak.

Kaynak: ThinkGeoEnergy