Haberler

CeraPhi Energy, 2040 yılına kadar net sıfır karbon sözü verdi

Parlamento Binası, Londra, Birleşik Krallık (kaynak: flickr/ Russell Trow, creative commons)
Merve Uytun 3 Tem 2022

CeraPhi Energy, 2040 yılına kadar net sıfır karbon elde etme taahhüdü olan İklim Taahhüdü'nü imzalamak için dünyanın en büyük markalarından bazılarına katıldı.

İngiltere merkezli derin jeotermal dağıtım uzmanı CeraPhi Energy, 2040 yılına kadar net sıfır karbon sağlama taahhüdü olan İklim Taahhüdünü imzalamak için dünyanın en büyük 300 markasına katıldı.

CeraPhi Kurucusu ve CEO’su Karl Farrow, “CeraPhi’nin İklim Taahhüdü’nü imzalaması, yalnızca jeotermal yoluyla en temiz, karbonsuz, en ucuz ve en verimli 7/24 temel yük enerjisini sağlama iş teklifimiz aracılığıyla karbon emisyonlarını azaltma taahhüdümüzü sağlam bir şekilde göstermekle kalmıyor, aynı zamanda bireyler olarak tutkumuzu ve bağlılığımızı da gösteriyor. 2040 yılına kadar net sıfır karbon elde etmek.” dedi.

Mayıs 2022’de CeraPhi Energy, şirketin tescilli kapalı döngü sistemini kullanarak jeotermal enerji üretmek için açık deniz petrol ve gaz kuyularını yeniden değerlendirmeyi amaçlayan bir çalışma ile ödüllendirildi. Ayrıca daha önce CeraPhi Energy ve CCV arasında, temel yük jeotermal gücü kullanarak ölçeklenebilir yeşil hidrojen üretimi geliştirmek için bir ortaklık hakkında rapor vermiştik.

Kaynak: ThinkGeoEnergy