Haberler

Controlled Thermal Resources, Lityum Jeotermal Projesini ilerlemeye zorluyor

Hell's Kitchen Lityum Jeotermal Projesi, Salton Denizi devam eden çalışmalar (kaynak: CTR)
Cannur Bozkurt 2 Nis 2020

Covid-19 durumu nedeni ile karşılaştığı zorluklara rağmen, Controlled Thermal Resources, Kaliforniya Salton Denizi'ndeki Lityum Jeotermal projesini, görevliler ve yatırımcılar ile devam eden görüşmelerle sürdürüyor.

Son kurumsal güncellemesinde Controlled Thermal Resources (CTR), Salton Denizi’ndeki Lityum Jeotermal Projesi üzerindeki çalışmalarına ilişkin ayrıntıları paylaştı. Dünyadaki covid-19 nedeni ile oluşan zorluklara rağmen, şirket elektronik araçlar kullanarak kesintisiz çalışmalarına devam ettiğini duyurdu. Saha ziyaretleri, mevcut seyahat kısıtlamaları kaldırılana kadar ertelendi.

Şirket, KPMG ile eşitlik ve taahhüt anlaşmalarını tartışan nihai kalkınma finansmanı tanıtım kampanyasının başlatılmasını rapor etti. CTR’nin akredite yatırımcı ağı üzerinden doğrudan özel yerleştirme, net değeri yüksek yatırımcılar kısa vadeli piyasalardan dönmeye başladıkları ve güçlü büyüme temelleri ile alternatif orta ila uzun vadeli fırsatlar aradıkları için kesintisiz devam ediyor.

CTR’nin Hell’s Kitchen Lithium & Power Projesi kısa bir süre önce Kaliforniya Enerji Komisyonu (MSK) tarafından iki ayrı hibe kategorisinde teminat olarak aday gösterildi.

  • Kategori 1 – Gelişmiş Jeotermal Tesis Performansı için Geliştirilmiş Silika Giderimi
  • Kategori 2 – Hell’s Kitchen Jeotermal Lityum Ekstraksiyon Pilot Projesi.

Bu arada benzer Berkshire Hathaway Energy, CEC tarafından Salton Denizi Jeotermal Lityum İyileştirme Sunum Projesi ile bir ödül aldı.

Bu ödüller, California Valisi Newsom’un Imperial Valley’in yükselen lityum endüstrisine olan bağlılığının büyük bir onaylanması olarak algılanıyor.

CTR, Imperial Irrigation District ile enerji satın alma anlaşmasına ek olarak, çeşitli lityum ve enerji alımı gruplarıyla ileri görüşmelerde bulunmaktadır. Finansta olduğu gibi, veri tahsisi ve telefon konferansı yoluyla da durum tespiti çalışmaları uzaktan devam etmektedir. CTR, mevcut COVID-19 ile ilgili kısıtlı ulaşım oluşması öncesinde bu gruplarla daha önceki toplantılarla sağlam ilişkiler kurmuştur.

Bu deneme süreleri boyunca devam eden tek sabit mesaj, birçok büyük OEM (Orijinal Ekipman Üreticisi – Otomobil sektörü) ve EV Akü Üreticilerinin tedarik zincirleriyle ilgili daha fazla esneklik yaratmak için güvenli bir ABD lityum kaynağı aramasıdır.

Kaynak: ThinkGeoEnergy