Haberler

Dario Puglisi, Exergy International’ın yeni CEO’su olarak görevlendirildi

Türkiye'deki Exergy jeotermal santralinde saha ziyareti (kaynak: Exergy)
Merve Uytun 12 Kas 2021

TICA Group ve Golden Eagle Group ‘un ortak yatırımcısı oldukları Exergy International, Dario Puglisi'yi şirketin yeni CEO'su olarak atadı.

Yeni nesil ORC tesislerinin önde gelen uluslararası sağlayıcısı EXERGY International, Dario Puglisi’nin İcra Kurulu Başkanı olarak atandığını duyurdu. Dario Puglisi, rolünde, enerji geçişinin zorluklarını ele almak ve dünya çapındaki oyuncularından biri olmak için şirkete ve yönetimine sürdürülebilir enerji pazarında yeni bir büyüme ve gelişme yolunda liderlik edecek. Exergy International, Tica Group ve Golden Eagle Group tarafından ortaklaşa yatırım yapılan bir şirkettir.

Politecnico di Milano Üniversitesi’nden Mühendislik derecesi alan Dario Puglisi, Tecnimont ve Teknik bilgi Techint’te Mühendislik Merkezi Koordinatörü, İnşaat ve Taşeronluk Departmanı Başkanı ve Proje Direktörü de dahil olmak üzere hem teknik hem de yönetim fonksiyonlarında yıllar içinde artan sorumluluk pozisyonlarında bulundu. 2017 yılında, Milano Techint Mühendislik ve İnşaat Kar Merkezi’nin CEO’su olarak atandı. 2019 yılında Techint Group bünyesinde Puglisi, Tenaris/Saudi Steel Pipe’ın bir yan kuruluşu olan Titanium & Steel Manufacturing’i genel müdür olarak yönetmek üzere Suudi Arabistan’a taşındı.

EXERGY International Yönetim Kurulu Üyesi Albert Yam, bu yeni girişi şöyle yorumladı: “EXERGY’nin yeni CEO’su olarak Dario Puglisi’yi ağırlamaktan heyecan duyuyoruz. Büyük altyapıların ve endüstriyel tesislerin geliştirilmesindeki olağanüstü teknik deneyimi, yönetim becerileriyle birleştiğinde, EXERGY’nin büyümesine yeni bir ivme kazandırmaya, jeotermal sektörü için yenilikçi teknolojinin çözüm sağlayıcısı olarak liderliğini güçlendirmeye ve jeotermal sektörün gelişimine odaklanmaya güçlü bir şekilde katkıda bulunacaktır. atık ısı geri kazanımı pazar segmenti ve küresel ekonomimizi karbondan arındırmaya yönelik acil ihtiyaçla başa çıkabilecek diğer uygulamalar.”

EXERGY’ye katılan Dario Puglisi şunları söyledi: “Çok dinamik ve son derece yenilikçi bir şirket olan EXERGY’de bu yeni profesyonel yola başladığım için çok mutluyum. Yetenekli profesyonellerden ve genç yeteneklerden oluşan bu inanılmaz ekibin başına geçmeye ve şirketin büyümesine katkıda bulunmaya hazırım. Exergy’nin temel özelliği olan yenilikçi yaklaşımdan hareketle, verimli ve sürdürülebilir enerji üretimi için pazara özel çözümler sunabiliyoruz ve günümüzde enerji geçişiyle yüzleşmek için giderek daha önemli hale geliyor.”

Kaynak: ThinkGeoEnergy