Haberler

#Deprem – Geçmiş Olsun Türkiye

#Deprem - Geçmiş Olsun Türkiye
Merve Uytun 7 Şub 2023

6 Şubat 04.17'de Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.7 büyüklüğünde, 13:27'teyse yine Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde 7.6'lık bir deprem meydana geldi. Başta Gaziantep, Adana, Kilis, Osmaniye, Hatay, Şanlıurfa, Mersin, Adıyaman ve Diyarbakır olmak üzere birçok kentte hissedilen deprem, 10 kentte büyük yıkıma neden oldu.

6 Şubat 04.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7 büyüklüğünde, 13:27’teyse yine Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 7.6’lık bir deprem meydana geldi. Başta Gaziantep, Adana, Kilis, Osmaniye, Hatay, Şanlıurfa, Mersin, Adıyaman ve Diyarbakır olmak üzere birçok kentte hissedilen deprem, 10 kentte büyük yıkıma neden oldu.

Fay üzerinde yer alan karayolları, köprüler, viyadükler, tüneller depremden ağır hasar gördü. Karayollarının bir bölümü depremin ilk günlerinde ulaşıma kapandı. Doğu Anadolu Fayı üzerinde 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem sonrasında “İskenderun Limanı”nda da yangın meydana geldi.

Jeotermal Haberler ailesi olarak ülke olarak yaşadığımız bu zor günlerin bir an önce son bulmasını diliyoruz. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet; etkilenen tüm vatandaşlara acil şifalar diliyoruz.