Haberler

DOE Bilgi Talebi – Jeotermal teknoloji maliyeti, performans modellemesi

San Emidio jeotermal enerji santrali, Nevada (kaynak: ABD Jeotermal)
Merve Uytun 11 May 2021

ABD Enerji Bakanlığı'nın Jeotermal Teknolojileri Ofisi, jeotermal enerji üretim teknolojisi maliyet ve performans modelleri hakkında girdi arıyor.

ABD Enerji Bakanlığı’nın Jeotermal Teknolojileri Ofisi, entegre kaynak planlama faaliyetlerinde kullanılan teknoloji maliyeti ve performans modellerinde jeotermal enerji üretiminin en iyi şekilde nasıl temsil edileceğine dair düşüncelerinizle ilgileniyor.

ABD Enerji Bakanlığı’nın (DOE) Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Ofisi (EERE) bünyesindeki Jeotermal Teknolojileri Ofisi (GTO), enerji sistemi modelleyicileri, jeotermal geliştiricileri ve operatörleri, kamu hizmetleri ve kamu hizmeti komisyonlarının yanı sıra akademi, araştırma laboratuarları, devlet kurumları ve diğer jeotermal paydaşlar jeotermal teknoloji maliyetini ve performans modellemesini iyileştirme fırsatları hakkında. Jeotermal üretimin enerji ve kapasite değerinin, kaynak yeterliliği planlayıcıları tarafından doğru bir şekilde temsil edilmesi ve elde edilmesi gerekir.

GTO, jeotermal teknoloji maliyetlerinin ve performans varsayımlarının tüm şebeke modelleme ve planlama çabalarında en doğru şekilde temsil edilmesini sağlamak için daha geniş paydaş topluluğundan bu Bilgi Talebini (RFI) talep ediyor. Bu, jeotermalin güvenilir, esnek ve karbondan arındırılmış bir şebekeyi destekleyebilecek uygun pazar payına ulaşmasını sağlayacaktır. Bu RFI’dan paydaş geri bildirimlerinin yardımıyla, GTO, mevcut jeotermal teknoloji performansı ve maliyet modellerinde boşlukların nerede olabileceği konusundaki anlayışını geliştirmeyi ve böylece bu tür boşlukları ortadan kaldırmak için gelecekteki potansiyel çabalara en iyi şekilde odaklanmayı amaçlamaktadır.

Tüm ayrıntılara buradan erişebilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy