Haberler

Dünya Bankası/ ESMAP – Küresel Forum ve Tur – Jeotermal Doğrudan Kullanım

Jeotermal Doğrudan Kullanım etkinlik afişi (kaynak: New Energy Events web sitesi)
Merve Uytun 24 Ağu 2021

Dünya Bankası ile ESMAP, 27-29 Eylül 2021 tarihlerinde jeotermal ısının doğrudan kullanım uygulamaları hakkında küresel bir sanal etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Enerji Sektörü Yönetim Yardım Programı (ESMAP) “Jeotermal Doğrudan Kullanım: Küresel Forum ve Tur”u başlatacak. Bu, jeotermalin doğrudan kullanım uygulamalarının gizemini çözmek ve sahadaki paydaşları birbirine bağlamak ve bilgilendirmek için tasarlanmış bir etkinliktir. Amaç, dünya çapında Jeotermal Doğrudan Kullanımın (GDU) alımını kolaylaştırmaktır.

Sanal dünya kurulumları, ustalık sınıfları ve etkileşimli grup tartışmaları etrafında dönen Jeotermal Doğrudan Kullanım: Küresel Forum ve Tur (GDU Global), kritik kaynak ve ısı kaynağında en iyi uygulamaları, çerçeveleri ve GDU’yu bir yol haritası olarak tanımlamak için ulusal ve endüstri liderlerini bir araya getirecek.

  • Tarih: 27 -29 Eylül 2021
  • Biçim: Çevrimiçi etkinlik
  • Kayıt: Bağlantı

ESMAP, düşük ve orta gelirli ülkelerin yoksulluğu azaltmasına ve sürdürülebilir enerji çözümleri yoluyla büyümeyi hızlandırmasına yardımcı olmak için Dünya Bankası ve 19 ortak arasında bir ortaklıktır. ESMAP’ın analitik ve danışmanlık hizmetleri, Dünya Bankası’nın enerji sektöründeki ülke finansmanı ve politika diyaloğu ile tamamen entegredir. ESMAP, Dünya Bankası Grubu (WBG) aracılığıyla, herkes için uygun fiyatlı, güvenilir, sürdürülebilir ve modern enerjiye erişim sağlamak amacıyla Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi 7’ye (SDG7) ulaşmak için gereken enerji geçişini hızlandırmak için çalışıyor.

Kaynak: ThinkGeoEnergy