Haberler

Eavor, Kanada, Fransa, Norveç ve ABD’de teknolojik pilot kurulumlar gerçekleştirecek

Kanada, Alberta'da Eavor Technologies proje sahasında buluşma (kaynak: Eavor)
Cannur Bozkurt 7 May 2020

Ek 11.4 milyon CAD tutarında fon toplayan Eavor Technologies, Inc., Kanada, Fransa, Norveç ve ABD'de teknoloji geliştirme programları uygulayacak.

Eavor, 2018 ve 2019 yıllarında Birim Finansman kapsamında verilen hisse alım varantlarının kullanımından toplam brüt hasılat 11.4 milyon ABD doları alındığını açıkladı. Bu duyurunun bir parçası olarak şirket, 2020 yılında teknoloji geliştirme programının planlarını da paylaştı.

Alberta, Rocky Mountain House yakınlarındaki Eavor-Lite ™ proje sahasında Eavor-Loop ™ teknolojisinin başarılı pilot çalışmasının ardından Şirket, 2020 teknik geliştirme programı kapsamında yeni ve tamamlayıcı teknolojilerin test edilmesi planlarını duyurdu.

“… Yeni bir tanıtım tesisi (“Eavor-Long ™”) içeren 2020 teknoloji geliştirme programı Kanada, Fransa, Norveç ve Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşecek. Test edilen ve pilot tesisi sunulan teknolojilerin gelişmiş sermaye verimliliği sağlaması ve Eavor-Loop ™ ticari projelerinin uygulanabileceği coğrafi alanları ve jeolojileri önemli ölçüde genişletmesi beklenmektedir.

Mevcut işletme sermayesi ve erken emir tatbikatının gelirlerinin birleşiminin, 2020 teknik geliştirme programlarını tam olarak finanse etmek için yeterli olması beklenmektedir.

Eavor Technologies CTO’su Matt Toews: “İkinci nesil teknolojimizdeki ilerlemeyi görmek için çok heyecanlıyım ve çeşitli yerlerde yaptığımız hızlı, yinelemeli testi dört gözle bekliyorum. Bu araştırma ve geliştirme programı, Eavor-Loop’un sermaye verimliliğini önemli ölçüde artırma ve mevcut kitlesel pazar teknolojilerinin altına getirme potansiyeline sahiptir.”

Başkan ve CEO John Redfern: “Bu hızlandırılmış varant fonu, Eavor’ın 2020 teknoloji geliştirme planlarımıza koşulsuz olarak bağlı kalmasını sağlıyor. Varantlarını son kullanma tarihinden önce, COVID-19 ve belirsiz finansal piyasaların etkisi ile başa çıktığımız bu süreçte gösterdikleri güçlü destek için yatırımcılarımıza ve ortaklarımıza teşekkür ediyoruz ve hepimiz.”

Kanada’da Eavor, 2019’dan beri Eavor-Lite ™ pilot sunum projesini yürütmektedir. Eavor-Lite ™ tanıtım tesisi hakkında daha fazla bilgiyi https://eavor.com/about/eavor-lite adresli web sitemizde bulabilirsiniz.”

Kaynak:  Eavor e-posta basın bülteni