Haberler

Eavor Technologies’e, yenilenebilir enerji teknolojisi için Kanada federal fonu

Eavor şirket web sitesi ekran görüntüsü
Merve Uytun 1 Eki 2021

Kanadalı Eavor Technologies, yenilikçi temiz enerji teknolojisinin geliştirilmesi ve uygulanması için finansman sağladı.

Geçen ay yapılan duyuruda Eavor Technolgies, Kanada Sürdürülebilir Kalkınma Teknolojisi’nden (SDTC) 4,3 milyon Kanada doları tutarında finansman sağladı. Bu fon, temiz temel yük gücünün ilk ölçeklenebilir biçimi olan Eavor-Loop teknolojisinin daha da geliştirilmesi için kullanılacaktır.

Bu yılın başlarında, Eavor Technologies, bildirdiğimiz üzere BP ve Chevron dahil olmak üzere firmalardan çeşitli girişim fonlarından 40 milyon dolarlık bir finansman turunu da tamamlamıştı.

Eavor Technologies, net sıfır ekonomiye yönelik yenilikleri uygulamak ve geliştirmek için fon alan altı Kanadalı temiz teknoloji şirketinden yalnızca biridir. Bu finansman turu için toplam yatırım 19,1 milyon C$’dır.

Yenilik, Bilim ve Sanayi Bakanı François-Philippe Champagne konuya ilişkin şunları söyledi: “Kanada temiz teknolojileri dünyayı dönüştürme gücüne sahip. Bugünün yatırımı, her aşamadaki girişimcilerin Kanada’nın 2030 iklim taahhütlerini yerine getirmesine ve 2050 yılına kadar net sıfıra ulaşmasına yardımcı olacak fikirleri ticarileştirmesini sağlayacak. Ülkemizin geleceğini bu şekilde görüyoruz: yadsınamaz derecede yeşil”

Kaynak: ThinkGeoEnergy