Haberler

EDC, uluslararası jeotermal proje geliştirme çabasına devam ediyor

60 MW Mahanagdong jeotermal enerji santrali, Leyte, Filipinler (kaynak: EDC)
Merve Uytun 2 Haz 2021

EDC, Tayvan, Endonezya, Şili ve Peru'daki jeotermal projelerde kalkınma için hamleler yapmaya devam ediyor.

Filipinler merkezli Energy Development Corp. (EDC), salgın nedeniyle yaşanan gecikmeye rağmen uluslararası jeotermal arama çalışmalarına devam ediyor. Dolayısıyla, seyahat kısıtlamaları ve genel covid durumu Endonezya ve Tayvan’daki faaliyetleri geciktirmiş olsa da, şirket bu denizaşırı fırsatları takip etme kararlılığını sürdürüyor.

Business Mirror tarafından bildirildiği üzere, Endonezya ve Tayvan’ın yanı sıra, şirket Peru ve Şili’deki varlığını genişletiyor ve Endonezya, Şili ve Peru’daki jeotermal imtiyazlarıyla geliştirme öncesi faaliyetlerine devam ediyor.

Daha önce bildirdiğimiz gibi, EDC, Tayvan’ı çekici tarife garantisi nedeniyle genişleme fırsatı olarak görüyor ve olası bir ortak girişim için yerel jeotermal imtiyaz sahipleriyle ortaklıklar araştırıyor.

EDC, Endonezya’da önümüzdeki birkaç yıl içinde Graho Nyabu jeotermal çalışma alanı için inşaat işleri ve sondaj çalışmalarını başlatıyor.

Şirket tarafından 3,6 MW Mindanao 3 ve 29 MW Palayan Bayan jeotermal projelerinin geliştirilmesi de dahil olmak üzere sondaj ve yatırımlar için yaklaşık 280 milyon dolar ayrıldı.

Kaynak: ThinkGeoEnergy