Haberler

EOI Çağrısı – Laguna Colorada projesi için danışmanlık ihalesi, Bolivya

Laguna Colorada tuz gölü, Bolivya (kaynak: flickr/ Nico Kaiser, creative commons)
Merve Uytun 17 Haz 2021

Şubat 2020'de Bolivya devlet elektrik kuruluşu, Bolivya'daki Laguna Colorada'da bir jeotermal enerji santralinin inşası için danışmanlık hizmetleri için bir ihale başlattı. Grupo Ende, covid nedeniyle ilgi beyan çağrısını erteledi ve sonuç olarak firma süreci askıya almıştı.

Şubat 2020’de Bolivya devlet elektrik kuruluşu, Bolivya’daki Laguna Colorada’da bir jeotermal enerji santralinin inşası için danışmanlık hizmetleri için ilgi beyanları için bir ihale başlattı. Grupo Ende, covid nedeniyle ilgi beyan çağrısını erteledi ve sonuç olarak firma süreci askıya aldı.

Şirket, ENDE-EI-01-2019 (ikinci çağrı) kapsamında “LAGUNA COLORADA JEOTERMAL PROJESİ ENERJİ TESİSİ İNŞAATI İÇİN DANIŞMANLIK HİZMETLERİ” için uygun yüklenicilerin kısa bir listesinin oluşturulmasına yönelik süreci askıya aldı. Şimdi şirket, Kod No: ENDE-EI-01-2019 (üçüncü arama) altında EOI  çağrı bildirimini tekrar yayınladı. Soruları yanıtlamak için E-posta adresleri etkinleştirilmiştir: [email protected]

Çağrıyla ilgili belgeler aşağıda ve burada bulunabilirsiniz. İlgi Beyanı Sunumu: [email protected] e-posta yoluyla 9 Temmuz 2021’e kadar saat 16:00’ya (Bolivya saatiyle) kadar gönderilmelidir.

  • Yayın Tarihi: 09 / Haziran / 2021
  • Proje: LAGUNA COLORADA JEOTERMAL PROJESİ
  • Amaç: “LAGUNA COLORADA JEOTERMAL PROJESİ ENERJİ TESİSİ İNŞAATI İÇİN MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ” KISA LİSTESİ İLGİLENDİRİLMESİ
  • Teklif Sunum: 2021-07-09
  • Finansör: JICA
  • Gözlemler: KISA LİSTE ALMAK İLGİ İFADELERİ

Belgeler:

Not: Dün belgelere erişebildik, ancak şu anda web sitesine erişilemiyor, ancak tekrar kontrol edin. Bu arada Sacyr ve Ormat konsorsiyumu tarafından ihale edilen bir proje olan Laguna Colorada projesinin sahasındaki 5 MW’lık pilot santralin inşaatına başlandı.

Laguna Colorada projesi Bolivya’nın başlangıcı, Mart 2021 (kaynak: Sacyr)

Kaynak: ThinkGeoEnergy