Haberler

Expro, Almanya’daki Graben-Neudorf projesi için entegre kuyu hizmetleri sağlayacak

Graben-Neudorf, Almanya'da sondaj kulesi (kaynak: video ekran görüntüsü/ SWR)
Merve Uytun 26 Tem 2022

Expro, Almanya'nın Karlsruhe kentinde Deutsche ErdWarme tarafından geliştirilen Graben-Neudorf projesinde sekiz kuyulu bir program için kuyu inşaatı ve kuyu test hizmetleri sağlayacak.

Enerji hizmetleri sağlar Expro, Almanya’nın Karlsruhe kentinde Deutsche Edrwarme tarafından geliştirilen Graben-Neudorf jeotermal projesini desteklemek için entegre bir hizmet paketi sözleşmesi aldı. Sözleşme, kuyu inşaatı hizmetlerini ve ısmarlama yüksek oranlı yüzey kuyusu test sistemini içeren sekiz kuyulu bir program içindir.

Uluslararası Jeotermal Birliği ve Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi üyesi olan Expro, 1986’dan beri jeotermal kuyu hizmetleri projelerini desteklemektedir ve uygun maliyetli, yenilikçi çözümleriyle tanınmaktadır. Expro’nun hizmetleri Ed’in hizmetlerini tamamlayacaktır. Zublin AG ve Huisman Geo B.V.

Haziran 2022’de başlayan sözleşme, Deutsche ErdWärme’nin (DEW) sekiz kuyu sondajı ve test kampanyasını takip etmek için uzun vadeli bir uzatma potansiyeline sahip ve başlangıçta sözleşmeli iş kapsamına giren dört santralde. Graben-Neudorf’taki proje, Alman jeotermal enerjisinin bir pilotu olarak kabul ediliyor ve bildirdiğimiz gibi, Dettenheim ve Karlsruhe-Neureut’ta daha fazla tesis planlanıyor.

Graben-Neudorf jeotermal projesinde sondaj Mayıs 2022’de başladı. Bu, yeraltı su rezervuarının özelliklerini tanımlamaya yardımcı olacak bir arama kuyusu. Olumlu sonuçlarla yılsonuna kadar ikinci bir kuyunun açılması planlanıyor.

Expro CTO’su Steve Russell, “Bu, Expro için önemli bir ödül ve büyüyen ve giderek daha önemli hale gelen jeotermal sektörüne entegre bir hizmet sağlayıcı olarak konumumuzu güçlendiriyor.” dedi. “Bu proje, Expro’ya müşterilerimizin özel gereksinimleri için ısmarlama, projeye özel bir kuyu hizmetleri paketi sunma yeteneğini gösterme fırsatı sunuyor. Bu sözleşme aynı zamanda jeotermal sektöründeki gelişmiş teklif ve yeteneklerimizi ve daha sürdürülebilir ve daha düşük karbonlu bir geleceğe olan bağlılığımızı gösteriyor.”

Deutsche ErdWarme Kuyu Operasyonları Müdürü Sebastian Homuth, ”Expro gibi köklü petrol ve gaz hizmeti şirketlerinin jeotermal sektörüne gerçek ilgi gösterdiğini görmekten mutluluk duyuyoruz. Müşteri odaklı yaklaşım ve özel arka ofis mühendisliği uzmanlığı ile birlikte her türlü kuyu testi operasyonunun yürütülmesindeki geniş deneyim, sektörümüzün ve DEW’in tam olarak aradığı şeydi” dedi.

Kaynak: ThinkGeoEnergy