Haberler

Geoscience BC, BC Jeotermal Danışma Komitesi için gönüllüler arıyor

BC, Kanada Jeoloji Haritası (kaynak: Geoscience BC, Earth Science Viewer)
Cannur Bozkurt 8 Mar 2021

Geoscience BC, British Columbia / Kanada'daki jeobilim ve jeotermal kaynaklar hakkında bilgi katkısı sağlayacak, Jeotermal Teknik Danışma Kurulu'na katılacak gönüllüler arıyor.

Geoscience BC, Kanada, British Columbia’daki bağımsız, ilgili ve kamuya açık jeotermal ile ilgili yer bilimi araştırmalarımını tanımlayan, planlayan, geliştiren ve inceleyen bir grup uzmandan oluşacak olan Jeotermal Teknik Danışma Komitesine (TAC) katılmak için gönüllüler arıyor.

Geoscience BC, First Nations, yerel topluluklar, hükümetler, akademi ve kaynak sektörü ile işbirliği içinde yer bilimi üreten bağımsız, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Bağımsız yer bilimi, bilgiye dayalı kaynak yönetimi kararları sağlar. Geoscience BC, British Columbia’nın mineralleri, enerjisi ve su kaynakları hakkında bağımsız, halka açık jeolojik araştırmalar ve veriler üretir. Bu bilgiyi ilerletir, sorumlu gelişimi bilgilendirir, yatırımı ve yeniliği teşvik eder. Geoscience BC, BC Dernekleri Yasası kapsamında yer alan, kâr amacı gütmeyen bir topluluktur.

Geoscience BC’nin Mineraller, Petrol ve Gaz ve Jeotermal TAC’leri, kuruluşun işbirliğine dayalı ve yenilikçi organizasyonunun önemli bir parçasıdır. TAC’ler, Kurul onayı için teklifler üretir, talep eder, gözden geçirir ve tavsiye eder ve uzmanlıkları, araştırmanın başarısı için hayati önem taşır.

GeoScience BC, halihazırda on bir üyesi bulunan Geothermal TAC’a üç yeni üye eklemeyi planlıyor. Amaç, komitenin BC’deki jeobilim ve jeotermal kaynaklar hakkındaki bilgisine katkıda bulunmak ve uzmanlık alanını genişletmektir.

Mevcut üyeler:

 • Cathie Hickson: Jeotermal Kanada ve Jeotermal Teknik Danışma Komitesi Başkanı
 • Gavin C. Dirom: Geoscience BC
 • Grant Ferguson: Saskatchewan Üniversitesi
 • Stephen Grasby: Kanada Jeolojik Araştırması, Natural Resources Canada
 • Jasmin Raymond: Institut National de la Recherche Scientifique – Eau Terre Environnement
 • Tim Sadlier-Brown: Sadlier-Brown Consulting Ltd.
 • Carlos Salas: Geoscience BC
 • Alex Tu: BC Hydro
 • Nathalie Vigouroux-Caillibot: Douglas College / SFU
 • Warren Walsh: BC Enerji, Madenler ve Düşük Karbonlu Yenilik Bakanlığı
 • Jeff Witter: Innovate Geothermal Ltd.

Jeotermal TAC üyelerinden, her biri yaklaşık bir saatlik okuma ve hazırlıktan oluşan, yılda iki saatlik dört toplantıya katılmaları istenir. TAC üyeliğinin standart süresi üç yıldır. Geoscience BC personeli ve TAC gönüllülerinden oluşan bir çalışma grubu, TAC üyeliği için başvuruları gözden geçirecek. TAC üyeliği Geoscience BC Yönetim Kurulu tarafından onaylanmıştır. TAC üyelerinin Geoscience BC’nin Davranış ve Etik Kurallarını ve Çıkar Çatışması Yönergelerini imzalamaları gerekir.

Çok ilgi alanlı paydaş gruplarıyla çalışma konusunda kanıtlanmış bir geçmişiniz varsa, olumlu bir ruha sahipseniz ve Jeotermal TAC’e katılmakla ilgileniyorsanız, lütfen [email protected] adresine e-posta gönderin:

Jeotermal TAC’ye katılmayla ilgili sorularınız varsa [email protected] adresine de e-posta gönderebilirsiniz. Başvurular 22 Mart 2021 Pazartesi günü Pasifik Saatiyle 17: 00’de kapanacaktır.

Ayrılan Jeotermal TAC üyeleri David Chapman ve Sarah Kimball’a zamanları, uzmanlıkları ve değerli katkıları için teşekkür ederiz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy