Haberler

Jeotermal araştırma hava teknolojisinde, fikri haklar için anlaşma

NXT Energy Solutions, web sitesi ekran görüntüsü
Merve Uytun 24 Nis 2021

Kanadalı NXT Energy Solutions, jeotermal keşif ve sondaj başarısını iyileştirmek için tescilli SFD (R) teknolojisinin IP haklarını aldı.

Kanada’da listelenen NXT Energy Solutions Inc. (TSX: SFD; OTC QB: NSFDF), SFD’nin mucidi olan NXT Başkanı ve CEO’su Bay George Liszicasz’ın jeotermal kaynaklar için SFD ® teknoloji haklarını satın aldığını duyurdu. Bu anlaşma, Bay Liszicasz ve NXT’nin Yönetim Kurulu’nun bağımsız üyeleri arasında müzakere edildi.

Jeotermal uygulamalar, doğal olarak oluşan rezervuarlarda ısının elektrik enerjisi üretmek için çıkarılıp kullanılabileceği veya endüstriyel, tarımsal veya evsel uygulamalarda doğrudan kullanım için kullanılabileceği kayaç koşullarında gerçekleşir. Gözeneklilik, geçirgenlik ve geçirimsiz örtü kayaç gibi ana yüzey altı özellikleri, petrol ve gaz kaynakları arayışında hayati öneme sahiptir ve en muhtemel jeotermal kaynakları bulmak için kritiktir. Bu nedenlerden dolayı, SFD® teknolojisi jeotermal uygulamalara doğal bir uzantıya sahiptir ve dünya çapında enerji endüstrisinde halihazırda meydana gelen değişiklikler göz önüne alındığında, NXT Kurulu bu hakkın elde edilmesinin iyi zamanlanmış ve uygulanabilir olduğuna inanmaktadır.

İlk olarak 2007 yılında hidrokarbon kullanımı için ticarileştirildiğinden beri, NXT’nin kesintisiz SFD® hava teknolojisi, müşterilerinin sondaj başarı oranlarını önemli ölçüde artırmasına olanak sağlarken, topluluk yaşamı ve yüzey kullanımındaki kesintileri en aza indirerek geleneksel büyük ölçekli araştırmalarının genel olumsuz çevresel etkisini azaltır. Nisan 2020’de NXT, Avrupa Patent Ofisi’nden uluslararası patent veren toplam ülke sayısını 44’e çıkaran bir patentin onayını aldı. NXT, SFD® sensörlerinin geliştirilmesinden sonra SFD®’nin jeotermal uygulamaları için patent koruması için başvuracak uygun kilometre taşlarına ulaşır.

NXT Yönetim Kurulu, “Endüstriler, dünya çapında düşük karbonlu bir ekonomiye geçiş olarak jeotermal enerji, kesintisiz bir yenilenebilir enerji kaynağı olarak çevresel faydaları açısından daha fazla önem kazandı. NXT, bu anlaşmayı duyurmaktan büyük zevk alıyor ve SFD® teknolojisinin Jeotermal Kaynak uygulamasını geliştirmek ve ticarileştirmek için hidrokarbon kaynaklarından edindiği kapsamlı araştırma ve pazarlama becerilerinden yararlanmayı dört gözle bekliyor. ”

NXT Energy Solutions Hakkında

NXT Energy Solutions Inc., tescilli SFD® anket sistemi, keşif potansiyeli olan tuzakları ve rezervuarları uzaktan tanımlamak için hem karada hem de açık denizde kullanılabilen bir havadan araştırma yönteminde yerçekimi alanı bozulmalarını tespit etmek için kuantum ölçekli sensörler kullanan Calgary merkezli bir teknoloji şirketidir . SFD® anket sistemi, müşterilerimizin arazi taahhütleri, veri toplama harcamaları ve olasılık önceliklendirmesiyle ilgili keşif kararlarını en büyük potansiyele sahip alanlara odaklamalarını sağlar. SFD® çevre dostudur ve yer güvenliği sorunları veya zorlu arazilerden etkilenmez ve NXT Energy Solutions Inc.’in tescilli ticari markasıdır ve müşterilerine keşifle ilgili zamanı, maliyetleri ve riskleri azaltmak için etkili ve güvenilir bir yöntem sunar.

Kaynak : ThinkGeoEnergy