Haberler

Hell’s Kitchen jeotermal projesine mühendislik ödülü

Hell's Kitchen jeotermal projesi üzerinde çalışmaya başlama, Nisan 2021 (kaynak: CTR)
Merve Uytun 2 Haz 2021

Mühendislik grubu Hatch, California, Salton Sea'deki Hell's Kitchen jeotermal projesi için Uluslararası Etkileyici Proje Ödülü aldı.

Kanadalı mühendislik grubu Hatch, Ontario, Kanada’daki Danışmanlık Mühendislik Şirketleri Birliği’nden Ontario Mühendislik Projesi Ödülü almıştır. Sürpriz bir duyuruda, Hell’s Kitchen Jeotermal Gücü ve Lityum Çıkarma Tesisi, bu yıl oluşturulan bir kategori olan Etkileyici Uluslararası Proje kategorisinde ödüllendirildi; jüri üyeleri projeden çok etkilendiler ve tanınması gerektiğini düşündüler.

“Ontario Mühendislik Proje Ödülleri’ne bu yılki harika katılımlar arasında, Hatch tarafından Hell’s Kitchen Jeotermal Enerji ve Lityum Çıkarma Tesisi için yapılan bir sunum da vardı. Jeotermal enerji günümüz toplumunda önemli bir unsur olan dünyadan lityum çıkarmak için kullanılacaktı. Jüri üyeleri açıkça etkilendi ve biz ona Etkileyici Uluslararası Proje Ödülü verdik ”dedi. 2021 OEPA jürisi John F. Thompson.

Hell’s Kitchen Jeotermal Enerji ve Lityum Çıkarma Tesisi için Hatch, Kaliforniya’daki Salton Denizi Bölgesi’ndeki bir lityum çıkarma tesisi ile entegre olacak yüksek sıcaklıkta flaş buhar jeotermal enerji santralinin geliştirilmesi için Kontrollü Termal Kaynaklara (CTR) mühendislik hizmetleri sağladı. Doğrudan lityum ekstraksiyonunu yenilenebilir jeotermal enerji ile birleştirerek, CTR bugün dünyadaki en sürdürülebilir, pil sınıfı lityum ürünlerinden birini sağlayabilir. Hatch, katı çevresel düzenlemelere bağlı kalarak jeotermal sudan tescilli seçici lityum çıkarma teknolojisini içeren bir akış şeması tasarladı.

Hatch’in global yöneticisi, Thermal Power ve Hell’s Kitchen Jeotermal Enerji ve Lityum Çıkarma Tesisi projesinin proje sponsoru Adel Muna “Tamamen jeotermal enerjiden güç alan jeotermal sudan lityum ekstraksiyonu için en son teknolojiyi geliştirme ve uygulama konusunda Kontrollü Termal Kaynaklar ile ortaklığımızdan gurur duyuyoruz ve Danışmanlık Mühendislik Şirketleri Birliği’nin – Ontario, ekibimizi bu yeni oluşturulan ödülle takdir etti, ” dedi.

Hell’s Kitchen projesi hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy