Haberler

Hibrit çalıştay – Kanada’da Jeotermal Enerji, 27-28 Temmuz 2023

Etkinlik duyurusu
Merve Uytun 23 Nis 2023

27-28 Temmuz 2023 tarihlerinde gerçekleşecek "Kanada'da Jeotermal Enerji" konulu hibrit çalıştay için kayıtlar başladı.

“Kanada’da Jeotermal Enerji: Uzak, İzole ve Yerli Topluluklarda Kalkınma” hibrit (yüz yüze ve çevrimiçi) çalıştayı için kayıtlar başladı. Etkinlik, Kanada, Ontario’daki Waterloo Üniversitesi’ndeki Waterloo Sürdürülebilir Enerji Enstitüsü (WISE) tarafından düzenleniyor.

Etkinlik 27-28 Temmuz 2023 tarihlerinde saat 09:00 EDT’de başlayacak. Kayıt ücretsizdir ve bu bağlantı üzerinden yapılabilir.

Çalıştay, Kanada’da kullanılan veya düşünülen tüm jeotermal teknolojilerdeki mevcut faaliyetleri ve gelişmeleri keşfedecek. Odak, uzak, yalıtılmış ve yerli topluluklarda geliştirilmesi ve uygulanması olacaktır. Bu toplantıdan enstitü, jeotermalin daha fazla benimsenmesine giden yolları özetleyen bir sentez oluşturmayı amaçlıyor. Bu nedenle enstitü, Kanada’daki veya dışındaki araştırmacıları, akademisyenleri, politika yapıcıları, şirket temsilcilerini ve diğer paydaşları çalıştaya şahsen veya çevrimiçi olarak katkıda bulunmaya davet ediyor.

Çalıştayda akademik araştırmacılar ile hükümet ve endüstri temsilcilerinin panelleri ve sunumları yer alacak. İkinci gün, katılımcıların Kanada’da jeotermal enerji yollarını tartışmak için gruplar oluşturacakları bir “çalışma oturumuna” ayrılacak.

Çalıştayla ilgili daha fazlası için Dr. Alireza Dehghanisanij ([email protected]) veya Dr. Ali Yaghoubi ([email protected]) ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: ThinkGeoEnergy