Haberler

Iceland Drilling Yeni Zelanda’da 5 yıllık sondaj sözleşmesi imzaladı

Sondaj kulesi, Tyr Drillmec HH-300 (kaynak: İzlanda Sondajı)
Merve Uytun 11 Oca 2022

Iceland Drilling, Yeni Zelanda'daki yenilenebilir enerji şirketi Mercury ile 5 yıllık sondaj sözleşmesi imzaladı.

İzlandalı jeotermal sondaj şirketi Iceland Drilling, Yeni Zelanda’da yeni bir sondaj sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

Yenilenebilir enerji şirketi Mercury ile Iceland Drilling arasında, 5 yıllık bir jeotermal sondaj sözleşmesi imzalandı. İlk aşama, Yeni Zelanda’nın orta kuzey adasında sondaj kuyularını içerecek. Sözleşme, çimentolama, yönlü sondaj ve çamur kaydı hizmetlerini içermektedir. Drillmec HH300 teçhizatı Tyr, önümüzdeki yılın başlarında Yeni Zelanda’ya sevk edilecek ve sondajın birkaç ay sonra başlaması planlanıyor.

Mercury sözcüsü: “Teçhizatın gelişini ve Kiwi evlerine ve işyerlerine yenilenebilir enerji sağlamak amacıyla jeotermalden en iyi şekilde yararlanmayı dört gözle bekliyoruz.”

Jardboranir’in (Iceland Drilling) CEO’su Sigurdur Sigurdsson: “Iceland Drilling’in Mercury için Yeni Zelanda’da sondaja başlamasından bu yana 10 yıl geçti. O zamandan beri şirket, Yeni Zelanda’da ve dünyanın çeşitli yerlerinde değerli deneyimler kazandı. Uluslararası deneyimimiz ve geniş hizmet yelpazemiz müşterilerimize değer katmaktadır. Önümüzdeki yıllarda jeotermal projelerinde Mercury ile tekrar çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Kaynak: ThinkGeoEnergy